Rubriky | Ameriky, Evropa

Tags | ,

Americký torpédoborec opustil Černé moře

Zveřejněno 27 dubna 2014 autorem FreePub

Americký raketový torpédoborec USS Donald Cook odplul z Černého moře.

Torpédoborec odplul poté, co „sloužil jako základ vojenských sil NATO,“ oznámilo americké námořnictvo.[1]

USS Donald Cook, torpédoborec s balistickými raketami pro různé mise, vyplul z Černého moře 24. dubna poté, co řídil vojenské cvičení s rumunským námořnictvem a další americkou válečnou lodí USS Taylor, která zůstane v regionu uprostřed rostoucího napětí mezi Ruskem a USA kvůli krizi na Ukrajině.

Byli jsme schopni provést řadu cvičení nejen s našimi rumunskými partnery, ale také s USS Taylor, která bude působit v této oblasti,“ řekl Scott Jones, velící důstojník na lodi USS Donald Cook. „Tato cvičení jsou pro nás neocenitelná stejně jako pro naše rumunské partnery.

Americké námořnictvo také popsalo přítomnost lodi USS Donald Cook v Černém moři jako příklad „schopnosti [Washingtonu a spojenců] poskytovat správnou přítomnost, na správném místě, ve správný čas.

Mezitím Spojené státy zvýšily svou vojenskou přítomnost v pobaltských státech. Ve středu zhruba 150 amerických vojáků dorazilo do Polska, první část kontingentu 600 amerických sil, které jsou odesílány do regionu.

V pátek dalších 150 amerických vojáků dorazilo do Lotyšska a v sobotu 150 amerických vojáků přijelo do Litvy. Poslední američtí vojáci dorazí do Estonska pravděpodobně začátkem příštího týdne.

Na druhé straně zahájilo Rusko rozsáhlé vojenské cvičení u hranic s Ukrajinou v reakci na „možné použití síly proti civilistům“ ze strany ukrajinských orgánů na východě země a v reakci na „vojenské cvičení NATO v Polsku a v pobaltských státech.

Zdroje
[1]: Americké námořnictvo: USS Donald Cook Departs Black Sea

Foto: Americký torpédoborec USS Donald Cook.

Překlad článku US destroyer leaves Black Sea after exercises
www.presstv.ir/detail/2014/04/27/360263/us-destroyer-leaves-black-sea/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat