Amnesty: Zastavte válečné zločiny ze strany kyjevských batalionů

Zveřejněno 10 září 2014 autorem FreePub

Lidskoprávní organizace vyzvala k ukončení zločinů dobrovolných batalionů bojujících po boku kyjevské armády.

Generální tajemník Amnesty International Salil Shetty se 8. září setkal v Kyjevě s ukrajinským premiérem Arsenijem Jaceňukem, vyzval ukrajinskou vládu, aby zastavil špatné zacházení a válečné zločiny dobrovolných praporů působících po boku pravidelných ukrajinských ozbrojených sil, píše se na webu Amnesty International.[1]

Ukrajinské orgány nesmí kopírovat bezpráví a zneužívání, která existovala v oblastech dříve držených separatisty,“ řekl Salil Shetty.

Amnesty International zveřejnila nový výzkum provedený v ukrajinském regionu Luhansk, týká zneužívání a válečných zločinů dobrovolnického praporu Ajdar.[2]

Tohle není Evropa. Je to jiné … Je zde válka. Zákony se změnily, postupy byly zjednodušeny … Když se rozhodnu, můžu vás nechat zatknout, dát vám pytel přes hlavu a zamknout ve sklepě po dobu 30 dnů na základě podezření z napomáhání separatistům,“ řekl podle dokumentu velitel praporu Ajdar výzkumníkovi z Amnesty International.

Členové obranného praporu Ajdar, který působí v regionu Luhansk, byli zapojeni do rozsáhlého zneužívání, včetně únosů, nezákonného věznění, týrání, krádeží, vydírání a možná také poprav,“ píše se v dokumentu.

Amnesty International však nezapomněla ani na separatisty. „Část oblasti, kde prapor Ajdar v současné době působí – jako je aglomerace Severodoněck, Lysyčansk a Rubižne a město Shchastya – byla pod kontrolou separatistických sil z tzv. Luhanské lidové republiky (LNR) od poloviny května do konce července. Během této doby, separatistické síly údajně dopustil širokou škálu porušování proti civilistům, včetně únosů, krádeží a vražd. Amnesty International zdokumentovala takové zneužívání separatistickými ozbrojených skupin v jiných regionech. Během této doby se separatistické síly údajně dopustily široké škály trestné činnosti proti civilistům, včetně únosů, krádeží a vražd. Amnesty International zdokumentovala takové chování separatistických ozbrojených skupin i v jiných regionech,“ píše se v dokumentu.

Zdroje
[1]: Amnesty International – Ukraine must stop ongoing abuses and war crimes by pro-Ukrainian volunteer forces
[2]: Amnesty International – Ukraine: Abuses and war crimes by the Aidar Volunteer Battalion in the north Luhansk region

Aidar Battalion logo

Foto: Nášivka praporu Ajdar

Komentáře
  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • hel 11.9.2014 at 9.51

    to je skutečně neslýchané!!! takže amnesty international se podílí na fašistickém převratu na ukrajině tím, že se dopouští veřejné POMLUVY opolčenců a tím samozřejmě snižuje jejich vážnost a důveryhodnost u veřejnosti…no FUJ !

  • Ruda 10.9.2014 at 20.13

    Z článku je jasné,banda zvaná Amnesty International je prolhaná jako Porošenko či Jacenuk.Na východní Ukrajině je domobrana bránící za cenu svých životů své rodiny proti kyjevským vzbouřencům a separatistům.Proč by asi měli unášet a vraždit svoje lidi ?Je známé i v americkém tisku ,že právě fašistická uskupení Aidar či SS Azov a další vraždí a loupí jako o závod.Spolu s teroristy z Pravého sektoru a židovskými zabijáky ze Svobody se ve vraždění předhánějí.Je to totiž za velké prachy,které jim za každého zavražděného veřejně slíbil vůdce židáků schovaný ve Švýcarsku.Takže proč jsme tady krmeni takovými nesmysly.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat