Rubriky | Evropa, Zbyněk Klein

Počet antisemitských útoků napříč Evropou stoupá

Zveřejněno 01 srpna 2014 autorem FreePub

Židovské komunity po celém světě se musí vypořádat s nedávným oživením antisemitských incidentů.

Ke zvýšenému počtu útoků dochází po nejnovějším konfliktu mezi Izraelem a Hamásem. Patří mezi ně fyzické útoky, pálení synagog a výzvy k násilí proti Izraeli.

Organizace, jako je britský Community Security Trust, se snaží monitorovat události a pokusit se z dat něco vyvodit. Mezitím organizace American Agudath Israel poukázala na spojení násilí s eskalací antisemitismu v Evropě. Mnohé z těchto konfliktů se odehrály minulý rok a byly spojené s muslimskými a arabskými přistěhovalci.

Epiderma - Slevomat.cz

Velká Británie zaznamenala 50% nárůst trestných činů spáchaných na Židech

Výjimkou není ani Velká Británie, za poslední měsíc policie a komunitní spolky zaznamenaly poloviční nárůst trestných činů spáchaných na Židech.

Bombové výhrůžky, poškozené synagogy, rasistické transparenty a útoky jsou jen některé z antisemitských činů nenávisti, které se šíří napříč Velkou Británií od té doby, co začala palestinsko-izraelská krize. Podle Sunday Times stojí za tímto chováním převážně mladí muslimští muži.

Podle úředníků z charitativní organizace Community Security Trust, která monitoruje a bojuje proti antisemitismu ve Velké Británii, se za minulý měsíc odehrálo 100 antisemitských útoků, což je dvakrát tak více, než se původně očekávalo.

Toto je dvojnásobek toho, co bychom obvykle čekali, a většina z těchto událostí je spojena s děním v Izraeli a Gaze,“ uvedl tiskový mluvčí CST. „Takováto vlna nenávisti tu nebyla od posledního konfliktu v Gaze, při kterém zemřelo 1400 Palestinců,“ dodal.

Německem, Francií a Itálií otřásly tento týden útoky

Tři žháři hodili zápalné lahve do Bergischské synagogy v západoněmeckém městu Wuppertal. Událost se odehrála brzy ráno s úmyslem synagogu spálit. Informovaly o tom Allgemeine Zeitung. Policie uvedla, že našla rozbité lahve u vchodu do synagogy, a že v souvislosti s incidentem zatkla 18-letého mladíka. Při incidentu nebyl nikdo zraněn a na budově je vidět jen malé poškození.

Mezitím italská policie vyšetřuje anti-židovské grafitty v Římě. Desítky hákových křížů, sloganů a plakátů byly objeveny nasprejované nebo vylepené na zdech, oknech obchodů, a to v různých částech města.

Objevily se slogany jako „Špinaví Židé“, „Židé – váš konec je blízko“, „Skoncujte se sionisty“ a „Izrael popravčí“. Židovští představitelé spolu s místními i státními úředníky razantně odsoudili tento vandalismus.

Epiderma - Slevomat.cz

Všechny tyto události jasně poukazují na to, že je potřeba co nejdříve ukončit izraelsko-palestinský konflikt a přijmout diplomatické řešení konfliktu. Poté, co OSN obvinila Izrael z bombardování veřejné školy, a poté, co Izrael ostřeloval dvě palestinské nemocnice, antisemitské konflikty se ještě více rozšířily. Izrael dal vědět, že pokud nebudou zničeny tunely Hamásu, pak i nadále budou pokračovat vojenské operace (pozn. překladatele: pravděpodobně na nemocnice a školy). Pokud rychle nedojde k mírovému řešení tohoto konfliktu, budou pravděpodobně umírat další civilisté.

Foto: Nápis „Židé, váš konec je blízko“ v Římě

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat