Rubriky | Svět

Tags |

Aplikace pro bojkot Izraele je v závěrečných fázích vývoje

Zveřejněno 16 března 2014 autorem FreePub

Hnutí za bojkot Izraele (Boycott, Divestment and Sanctions) vyvíjí novou aplikaci pro chytré telefony.

Aplikace umožní následovníkům této kampaně vyhnout se izraelským výrobkům. Kampaň za práva Palestinců i nadále roste a to navzdory obvinění z antisemitismu ze strany Izraele.

Hnutí Boycott, Divestment and Sanctions (BDS) pracuje na beta verzi aplikace pro své příznivce. V návaznosti na komplexní databázi skladových názvů produktů a popisů umožní aplikace uživatelům skenovat výrobky a okamžitě zjistit, zda je mají bojkotovat.

Abbas Naqvi, zakladatel PennBDS.org, řekl pro Business Insider, že aplikace umožní běžnému uživateli rychle identifikovat výrobky, které spadají do seznamu výrobků pro bojkot.

Aplikace je v současné době v závěrečné fázi vývoje a BDS říká, že bude připraven ke stažení v blízké budoucnosti.

BDS je hnutí, které si klade za cíl „zaměřit se na produkty a firmy (izraelské i mezinárodní), které profitují z porušování práv Palestinců, stejně tak na izraelské sportovní, kulturní a akademické instituce.

V poslední době získalo hnutí značnou popularitu a uznání v mezinárodním měřítku, což vedlo k odsouzení ze strany izraelského premiéra Benjamina Netanjahua. Minulý měsíc izraelský vůdce označil kampaň za moderní antisemitismus.

Myslím, že je důležité, aby byli bojkotující lidé odhaleni jako to, co jsou, klasičtí antisemité v moderním hávu,“ řekl Netanjahu.

Obrázek z bdsapp.org

Překlad článku ‘Boycott Israel’ app in final stages of development
rt.com/news/app-boycotts-israel-bds-726/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat