Rubriky | Svět

Manažeři Applu popírají, že pomohli NSA špehovat iPhony

Zveřejněno 05 ledna 2014 autorem FreePub

Apple popřel, že poskytl pro NSA zadní vrátka, aby mohla špehovat uživatele iPhonů.

Popření se objevilo na základě zprávy v německém deníku Der Spiegel, který odhalil , že NSA používá software známý jako DROPOUT JEEP pro sledování souborů uživatelů iPhonů – textové zprávy, seznamy kontaktů a lokalizační údaje. Technologie byl také schopna použít fotoaparát iPhonu a dokonce i jeho mikrofon.

Apple nikdy nepracoval s NSA na vytvoření zadních vrátek u našich produktů,“ oznámila mluvčí společnosti Kristin Huguet. „Navíc jsme si nebyli vědomi tohoto údajného programu NSA zaměřeného na naše výrobky.

Der Spiegel citoval jednoho nejmenovaného člena jednotky TAO spadající pod NSA, který o programu DROPOUT JEEP řekl, že ho NSA používala pro získávání nezískatelných věcí.

Není to o množství, ale o kvalitě informací, to je důležité,“ napsal šéf jednotky TAO s dodal, že tento program poskytl „některé z nejzajímavějších zpravodajských informací, které kdy naše země viděla.“ Má přístup „k našim největším cílům.

Facebook, Google, Microsoft, Twitter, a další technologické společnosti veřejně kritizovaly NSA kvůli jejímu programu PRISM a dalším desítkám programů, které se dostaly na veřejnost. Přesto bezpečnostní výzkumník Jacob Applebaum použil DROPOUT JEEP jako varovný příklad, aby varoval před příliš velkým zapojením podniků ve špehování.

Myslíte si, že jim Apple pomohl to postavit?“ zeptal se. „Já to nevím. Doufám, že to Apple objasní…ale problém je ten, že nevěřím, že jim Apple nepomohl. Nemohu to dokázat, ale NSA doslova tvrdí, že kdykoliv se mohli zacílit na iOS zařízení. Buď mají obrovskou sbírku akcí proti produktům Apple, což znamená, že hromadí informace o kritických systémech, které americké firmy vyrábí, nebo si je Apple sabotuje sám.

Nejsem si jistý, který z nich to je,“ pokračoval Applebaum. „Rád bych věřil, že se Apple nepřidal do programu PRISM, dokud byl naživu Steve Jobs.

 

IPhone 3G S sides

Překlad článku Apple execs deny company helps NSA monitor iPhone users
rt.com/usa/apple-deny-nsa-monitor-iphone-046/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat