Rubriky | Ameriky

Tags | , ,

Armáda nahradí tisíce vojáků roboty

Zveřejněno 23 ledna 2014 autorem FreePub

Zdá se, že válka plná robotů je nevyhnutelná vzhledem k rychlosti, jakou se vyvíjí nové technologie.

Velitelé americké armády očekávají, že by mohli mít během několika let k dispozici arzenál robotických vojáků.

Generál Robert Cone, velitel velení pro armádní výcvik a doktríny, řekl při nedávném sympoziu, že si myslí, že se v příštích letech zmenší brigáda bojových týmů o jednu čtvrtinu z celkových 4000 vojáků na 3000. Dále řekl, že by armáda mohla mít flotilu robotických strojů.

Paul McLeary z Military Times byl první, kdo tento týden napsal, že Cone (čtyřhvězdičkový generál) to poznamenl během lednového sympozia Army Aviation Symposium v Arilingtonu ve Virginii.

Mám jasné důvody přemýšlet o tom, co kdybyste mohli provádět některé úkoly pomocí robotů,“ řekl Cone.

Brigádní bojové týmy jsou početně nejmenší jednotky, které lze poslat do války na vlastní pěst, napsal web Popular Science. I když jsou omezeny na pouhých devět vojáků, nicméně zmenšení jejich velikosti o čtvrtinu a přidávání robotických technologií by mohlo dát těmto brigádám bezkonkurenční schopnosti na bitevním poli.

Pokud armáda sníží počet lidí na jednotku, sníží tím celkovou pracovní sílu a bude moci získat vozidla, která budou menší a levnější,“ napsal pro Kelsey Atherton pro Popular Science. „Za účelem snížení pracovních sil bez snížení bojových schopností bude armáda potřebovat cokoliv, aby byla efektivní.

Podle generála je armáda jen pár let přesně od toho, co potřebuje.

Jak uvedla již dříve RT.com, Pentagon si již roky pohrává s robotickými vojáky, kteří jednoho dne na bojišti nahradí skutečné živé vojáky. Některé robotické drony již prochází rozsáhlým testováním a generál Cone naznačuje, že by je již brzy mohla armáda dobře využít uprostřed škrtů ve výdajích.

Podle McLearyho předpokládá generál „menší, více smrtící a agilní sílu v armádě budoucnosti.“ Military Times uvedly, že armáda je na cestě ke snížení počtu vojáků o 60 tisíc do konce roku 2015, a do roku 2019 by mohla mít celkový počet lidských vojáků na úrovni 420 tisíc.

 

Foto: Robot Modular Advanced Armed Robotic System (MAARS).

Překlad článku Army prepares to replace thousands of troops with military robots
rt.com/usa/gen-cone-drone-army-050/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat