Rubriky | Ameriky

Tags | , ,

Bezpečnostní experti bojkotují konferenci RSA kvůli napojení na NSA

Zveřejněno 10 ledna 2014 autorem FreePub

Osm bezpečnostních výzkumníků nenavštíví konferenci, protože ji sponzoruje firma RSA, která má vazby na NSA.

RSA Conference je tradiční konference o bezpečnosti, v loňském roce ji navštívilo 24 tisíc lidí. Letošní konference je plánována na konec února v San Franciscu.

Odhalení whistleblowera Edwarda Snowdena však na letošní konferenci vrhají stín pochyb kvůli propojení NSA a RSA. V prosinci uvedla agentura Reuters, že RSA, jedna z nejvlivnějších společností zabývajících se šifrováním, přijala 10 milionů dolarů od NSA, aby pozměnila svůj šifrovací algoritmus a pomohla tak NSA.

Algoritmus s názvem Dual Elliptic Curve dal NSA zadní vrátka a ta tak mohla sledovat uživatele, kteří si mysleli, že tento produkt od RSA je ochrání před špehováním. Když Reuters uveřejnila tuto informaci, tak RSA uvedla, že nikdy neměla žádný vztah s NSA a odmítla obvinění, že záměrně oslabila bezpečnost vlastních produktů.

Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat, řada průmyslových lídrů odmítla účast na konferenci. Josh Thomas z Atredis Partners řekl 22. prosince, že jeho „morální imperativ“ ho nutí zrušit svou plánovanou řeč na konferenci. Chris Palmer a Adam Langely, dva hlavní bezpečnostní experti Googlu, Thomase následovali, stejně tak Mikko Hyponnen. Hyponnen je vedoucí výzkumník finské firmy F-Secure a napsal otevřený dopis vedoucím RSA a její mateřské společnosti EMC.

Nakonec se ukázalo, že generátor náhodných čísel NSA byl účelově vadný a vytvořil tak zadní vrátka,“ napsal. „Používali jste tento generátor celé roky navzdory spekulacím, že se do něj NSA nabourala…slušně řečeno svou řeš s názvem ‚Governments as Malware Authors‘ na konferenci RSA 2014 nepřednesu.

Mezi další experty, kteří se připojili k bojkotu konference, patří Chris Soghoian, hlavní technolog Amerického svazu pro občanské svobody; Marcia Hoffman, zvláštní poradkyně z Electronic Frontier Foundation; Jeffrey Carr, výkonný ředitel bezpečnostně poradenské firmy Taia Global; a Alex Fowler z firmy Mozilla.

 

Překlad článku Growing number of security experts boycott RSA conference for NSA ties
rt.com/usa/researchers-boycott-rsa-conference-nsa-299/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat