Rubriky | Evropa

Británie hrozila zavřením Guardianu kvůli Snowdenovi

Zveřejněno 30 března 2014 autorem FreePub

Britská tajná služba hrozila zavřením Guardianu kvůli úniku informací od Edwarda Snowdena.

Paul Johnson, zástupce editora Guardianu, řekl na konferenci Radiodays Europe v irském Dublinu, že deníku bylo vyhrožováno kvůli zveřejnění informací od Snowdena ohledně hromadných špionážních aktivit USA.

Bylo nám vyhrožováno, že budeme zavřeni. Byli jsme obviněni z ohrožování národní bezpečnosti a životů lidí. To nás nechalo ve velmi obtížné situaci,“ řekl.

Johnson také řekl, že byl informován vysoce postaveným státním úředníkem, že „ministerský předseda, místopředseda vlády, ministr zahraničních věcí, ministr vnitra a generální prokurátor s ním mají problém.

Snowden je bývalý kontraktor americké Agentury pro národní bezpečnost (NSA). Díky němu uniklo obrovské množství utajovaných informací o rozsáhlých sledovacích programech USA po celém světě.

Utajované dokumenty uniklé díky Snowdenovi v červnu loňského roku ukázaly, že britská špionážní agentura (GCHQ) měla tajný přístup k síti kabelů, které vedou telefonní hovory a internetový provoz, sdílela data s americkou NSA.

Společné špionážní praktiky obou agentur zahrnují zachycení on-line komunikace milionů obyčejných lidí a odposlech světových vůdců.

Překlad článku UK threatens to shut down Guardian over Snowden leaks
hwww.presstv.ir/detail/2014/03/27/356219/uk-threatens-to-shut-down-guardian/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat