Rubriky | Evropa

Tisíce britských dětí pod 10 let trpí depresemi

Zveřejněno 11 února 2014 autorem FreePub

Více jak 4000 dětí do 10 let je léčeno kvůli psychice.

Informace byly získány novinami Daily Mirror na základě zákona o svobodném přístupu k informacím.

South London and Maudsley NHS Foundation Trust léčil v loňském roce 814 dětí pod 10 let kvůli stresu, úzkosti, nebo depresi. Tento trust pro duševní zdraví je v Británii jedním z největších.

Další proslulý trust South London and Maudsley NHS Foundation Trust léčil 102 dětí.

Zpráva uvedla, že počet léčených dětí se od roku 2008 více než zdvojnásobil.

Zpráva pokrývá pouze dva z 60 trustů pro duševní zdraví v Anglii, což znamená, že celkový počet léčených dětí je mnohem vyšší.

Experti tvrdí, že příčiny dětských psychickým problémů pochází ze školy kvůli tlaku vrstevníků a lavině hodnocení a to nemluvě o „toxickém prostředí“ online kultury.

Počet dětí mladších 10 let vyžadujících duševní zdravotní služby je smutné a velmi znepokojující obvinění společnosti, ve které žijeme,řekla Lucie Russell, ředitelka kampaní a médií duševní charity YoungMinds.

Každý den slyšíme o bezprecedentním toxickém klimatu online kultury, kterému mladí lidé čelí 27 hodin 7 dní v týdnu. Nemohou vypnout, zažívají neustálé hodnocení ve škole, šikanu, konzumerismus a tlak na to mít dokonalé tělo v mladém věku. To vede k tomu, že tisíce mladých lidí, včetně dětí, trpí celou řadou psychických problémů, jako je úzkost, extrémní stres a deprese, ukazuje tato statistika.

Nicméně místní úřady čelí utahování opasků u programů, jako jsou například školení psychologů, sociální pracovníci a výchovné programy. 34 z 51 městských rad, které odpověděly na žádost charity YoungMinds, uvedlo, že snížily výdaje na dušení zdraví dětí a dospívajících.

V roce 2011 organizace YoungMinds odhadla, že kolem roku 2020 by mohlo být až 100 000 ročně hospitalizováno kvůli sebepoškozování.

 

Částečný překlad článku Thousands of UK children younger than 10 treated for depression – report
rt.com/news/uk-children-depression-treatment-407/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat