Rubriky | Ameriky

Tags | ,

Budoucnost dronů: Roje vysoce autonomních bezpilotních letounů

Zveřejněno 04 ledna 2014 autorem FreePub

Americká armáda doufá, že drony budou schopny změnit své vlastní mise a měnit směr letu bez lidského příkazu.

Americké ministerstvo obrany (DoD) vysvětlilo, že pro nadcházející desetiletí věří ve svůj plán Unmanned Systems Integrated Roadmap, který uveřejnilo minulý týden na svých webových stránkách. V 150-stránkové zprávě uvádí řadu cílů pro vzdušná pozemní a námořní vozidla – přesto jsou prominentně ve zprávě zmiňovány právě bezpilotní vzdušné prostředky, neboli bezpilotní letouny, někdy nazývané drony.

Bezpilotní letouny spoléhají na systémy GPS k určení svého směru a v některých případech tras pro bobmardování, což částečně vysvětluje, proč byly po celém Středním východě bezdůvodně zabity tisíce civilistů.

Kritici současných dronových operací USA na Středním východě zřejmě nebudou mít rádi tento dokument DoD. Úředníci doufají, že instalace různých algoritmů, senzorů pro detekce a pokročilého učení dodá dronům kontrolu nad vlastním chováním.

Bezpilotní vzdušné systémy v současné době představují velkou zátěž pro rozpočet armády . Úředníci doufají, že zmírní tuto zátěž, aniž by byla obětována palebná síla, tím, že přesunou mnoho lidských povinností na drony samotné.

Doslova to znamená, že tento proces zahrnuje ukončení provádění příkazů krok za krokem a použití příkazů, které mohou vyžadovat odchylky od předem naprogramovaných úloh.

 

Překlad článku US military report predicts drone swarms, highly autonomous UAVs
rt.com/usa/drones-own-decisions-soon-156/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat