BUK? Bílý dům argumentuje „zprávami ze sociálních médií“

Zveřejněno 11 srpna 2014 autorem FreePub

Ohledně zodpovědnosti za sestřelení malajského letadla má Bílý dům jasno. Za vaše může Putin.

K incidentu se vyjádřil 25. července Bílý dům prostřednictvím svého mluvčího Joshe Earnesta. Mluvčí při dotazu na to, zda má pochybnosti o tom, že letadlo sestřelili separatisté systémem BUK (SA-11) odpověděl následující:[1]

Viděli jsme přesun těžkých zbraní z Ruska na Ukrajinu do rukou separatistických vůdců a že tito separatisté, kteří jsou podporováni Ruskem, byli vycvičeni Ruskem v používání těchto systémů. Tyto systémy zahrnují protiletadlové systémy. A podle zpráv ze sociálních médií tyto zbraně zahrnují i systém SA-11 [BUK].

Zvláštní, že Bílý dům argumentuje „zprávami ze sociálních médií.“

Mluvčí Bílého domu pokračuje:

Co také víme je, že letadlo malajských aerolinií bylo sestřelenou raketou, která byla vystřelena ze země. Byla vystřelena ze země v oblasti, která byla pod kontrolou separatistů a v oblasti, kde Ukrajinci v té době neoperovali s žádnými protiletadlovými zbraněmi.

To je důvod, proč jsme dospěli k závěru, že jsou za tuto tragédii vinni Rusové a Vladimir Putin…poznamenal jsem si nedávný komentář senátora Chamblisse, který je místopředseda senátního výboru pro rozvědku. Je to republikán a někdo, kdo ne často souhlasí s Bílým domem. Ale řekl, že, cituji: Ať už to byli Rusové, kdo stiskl spoušť, nebo ruští separatisté vycvičení Ruskem, je to to samé a všechno to nakonec vede k Vladimiru Putinovi.

Takže to je známkou toho, na základě někoho, kdo přezkoumal tajná hodnocení rozvědky, že je za to zodpovědný Putin. A to je důvod, proč spolupracujeme s mezinárodním společenstvím na odpovědi, která se zaměřuje na Rusko za jeho činy.

K tragédii malajského letu MH17 se vyjádřil také bývalý americký kongresman Ron Paul, jeho vyjádření naleznete v článku Vláda nejspíš tají pravdu o malajském letu MH17.

Zdroje
[1]: Bílý dům – Press Briefing by Press Secretary Josh Earnest, 07/25/14

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat