Rubriky | Ameriky

Tags | , , ,

Bývalý ředitel CIA: Zabíjíme lidi na základě metadat

Zveřejněno 13 května 2014 autorem FreePub

Informaci uvedl bývalý ředitel americké CIA a NSA generál Michael Hayden.

Michael Hayden, který sloužil jako ředitel NSA a CIA, během nedávné debaty na Johns Hopkins University, to podle Davida Cole, profesora na Georgetown University Law Center, uvedl při diskuzi se svým oponentem.

Když jsem citoval Bakera [bývalý generální ředitel NSA] v nedávné debatě na Johns Hopkins University, můj oponent generál Michael Hayden, bývalý ředitel NSA a CIA, nazval Bakerovy poznámky jako naprosto správné a uvedl, že zabíjíme lidi na základě metadat,“ napsal Cole pro New York Review of Books.[1]

Poté, co to Hayden řekl, se na chvíli odmlčel a pak dodal: „Ale to není to, co metadaty děláme.

Baker již dříve řekl, že samotná metadata jsou více než dost co se týče odhalování obrovského množství osobních údajů jednotlivců.

Metadata jsou informace shromažďované NSA od amerických občanů a „podezřelých bojovníků“ v jiných zemích. USA používá data pro výběr cílů pro své útoky bezpilotními letouny.

Podle dokumentů uniklých díky Edwardu Snowdenovi agentura analyzuje metadata, stejně jako mobilní sledovací technologie pro určení cíle bez použití lidské inteligence s cílem potvrdit totožnost podezřelého.

Minulý týden dvě komise ze Sněmovny reprezentantů hlasovaly jednomyslně pro podporu zákona USA Freedom Act, který by zakázal NSA shromažďovat metadata ve velkém. Ale Cole poznamenal, že zákon neřeší všechny aspekty špionážního programu NSA.

Freedom Act se týká pouze amerických občanů, ne cizinců, kteří jsou také sledováni, ani neřeší, co se myslí termínem „guerille podobné taktiky vložení zranitelnosti do počítačového softwaru a ovladačů, které mají být později tajně využity pro zachycení soukromé komunikace.


Pokud video nefunguje, je ke stažení zde

Zdroje
[1]: New York Review of Books – ‘We Kill People Based on Metadata’

Překlad článku Ex-CIA director: ‚We kill people based on metadata‘
www.presstv.ir/detail/2014/05/13/362435/excia-director-we-kill-people-based-on-metadata/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat