Česká televize opět selhala při informování o Ukrajině

Zveřejněno 04 září 2014 autorem FreePub

ČT opět ukázala svou neschopnost. Nebo šlo o záměr?

Toto dala na svou facebookovou stránku ČT24:

Obrázek: Snímek postu ČT24 na její facebookové stránce.

Na facebookové stránce ČT24 administrátor facebookové stránky informoval o ohledně náhledové fotografie: „na fotce by mělo jít o Semyona Semyonchenka, jednoho z velitelů separatistů v Donbasu.

Administrátor FB stránky ČT24 se však naprosto zmýlil. Pokud by administrátor použil Internet, nebo tam místo něho byl někdo, kdo tématu rozumí, nenapsal by takovou hloupost. Semyon Semyonchenko (v angličtině obvykle označovaný jako Semen Semenchenko) zakladatel a vůdce batalionu Donbas. Nejde však o separatistu či separatistický batalion, ale naopak batalion, který proti separatistům či povstalcům bojuje. Zodpovědné osoba se tedy mýlí – za naše peníze (povinné koncesionářské poplatky).

O případu informovala facebooková stránka Zpravodajství bez cenzury.

V samotném vláknu se ukázalo, že lidé nejsou hloupí a jsou schopni myslet a uvádět argumenty:

Administrátor FB ČT24 však diskuzi doplnil komentářem, že prý má jít o separatistu:

Lidé si začali na toto prohlášení ČT24 stěžovat, dokonce jeden z uživatelů poukázal na to, jak ČT24 touto zavádějící fotografií zmanipulovala, hned první komentáře pod odkazem s fotkou zní: „A pročpak si tu kuklu nesundá..že by byl dohledatelný v řadách ruských zvláštních jednotek,hm ?

Odkaz byl uveřejněn 1. září v 15:50, po stížnostech ČT24 reagovala tak, že prý má jít o separatistu (v 16:57), po dalších stížnostech se ČT24 nakonec omluvila a v 18:39 přiznala chybu.

Nevím, jak pracují zaměstnanci ČT24, ale po tvrzení, že jde o „separatistu z Donbasu“ mi trvalo zhruba 60 sekund, než jsem tuto informaci vyvrátil a zjistil, jak to skutečně je.

Administrátor FB ČT24 se omluvil pouze v tomto vlákně. A co ti lidé, které tato fotka zmanipulovala? Ať už jde o chybu či záměr, ukazuje se naprostá špatnost molocha za 7 miliard Kč, kterým je Česká televize, především (zahraniční) zpravodajství.

V následujících dnech podáme stížnost Radě České televize na tento dezinformující postup.

Jiří Schmied II., 4. září 2014

Komentáře
 • Vložit komentář

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • Martin 5.9.2014 at 7.30

  Zajímavá diskuze, ale já vím, že čím víc se někdo něčemu brání a utíká před tím, prostě se to snaží nevidět, ta záležitost ho potom smete jak tsunami. A o diskuze na internetu vůbec nejde, mluvte se svými přáteli, na internetu je nakonec vše zmanipulovatelné! Mír

 • Milada 4.9.2014 at 13.30

  napsala jsem pár kritických připomínek, ale nijak agresivních na FB čt24 a teď nevím, ale nemám možnost se připojit do diskuse na FB čt24 – mám tam napsáno jen že můžu zprávu sdílet. Že by čt takto třídila své diskutéry?

  • Stop Presstitut 4.9.2014 at 13.35

   Ano, naprosto bán na ČT24 má hodně lidí včetně mně, a to jsem byl maximalně diplomatický.

   • karel vázler 4.9.2014 at 13.53

    blbost pražské televize není třeba vůbec komentovat

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat