Chomsky varuje před rostoucí hrozbou jaderné války v roce 2014

Zveřejněno 01 ledna 2014 autorem FreePub

Renomovaný americký lingvista, filozof a politický komentátor varuje před problémy v roce 2014.

Chomsky odpovídal na otázku v rozhovoru pro Salon.com o současných problémech, které ho znepokojují. Odpověděl, že existují dva hlavní z dlouhého seznamu problémů, které stojí za zmínku.

„Jde o problémy, které vážně ohrožují důstojné přežití lidstva. Jedním z nich je rostoucí hrozba ekologické katastrofy, ke které míříme a druhá je hrozba jaderné války, která neklesá, ve skutečnosti je to velmi vážné a v mnoho ohledech tato hrozba roste,“ řekl Chomsky.

Dodal, že tyto hrozby pochází od nejmocnějších zemí světa, zatímco domorodé společnosti se jim snaží vyhnout.

„Je docela pozoruhodné, že ty, kteří se snaží s touto katastrofou něco udělat, nazýváme primitivními společnostmi. První národy Kanady, domorodé společnosti ve střední Americe, domorodci v Austrálii. Ti jsou v čele snahy zabránit katastrofám, ke kterým se řítíme.“

„Je ironií, že nejbohatší a nejmocnější země světa jdou směrem ke katastrofě, zatímco tzv. primitivní společnosti jsou ty, které jsou v čele snahy odvrátit tyto katastrofy,“ dodal Chomsky.

Učenec mluvil o rozsahu a hloubce špionážního skandálu NSA s tím, že nebyl šokován odhaleními ze strany Edwarda Snowdena.

„Vlády jsou mocenské systémy. Snaží se udržet svou moc a nadvládu nad svými obyvateli a budou používat jakékoliv dostupné prostředky,“ řekl Chomsky.

 

Překlad článku Chomsky warns about growing threat of nuclear war in 2014
www.presstv.ir/detail/2013/12/29/342669/chomsky-world-racing-towards-nuclear-war/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat