Rubriky | Ameriky

Tags | ,

CIA uváděla v omyl vládu USA i běžné Američany [VIDEO]

Zveřejněno 01 dubna 2014 autorem FreePub

Informace vyplývají z utajované zprávy amerického Senátu.

Podle této zprávy americká Ústřední zpravodajská služba (CIA) celé roky uváděla v omyl jak vládu, tak americký lid ohledně svého brutálního výslechového programu.

Podle této zprávy CIA skrývala podrobnosti o závažnosti svých vyšetřovacích metod, přecenila význam vězňů a honosila se získáním kritických informací od zajatců, přestože tyto informace sdělili ještě před tvrdými technikami výslechů.

Zpráva má přes 6300 stránek a byla odhalena deníkem Washington Post, je založena detailní chronologii několika lidí zadržovaných CIA a dokumentuje nepodložená tvrzení, že úředníci agentury usilovali o povolení využívat drsné metody a později se je snažili bránit, přestože díky nim získalo málo nebo téměř žádné informace.


Pokud video nefunguje, je ke stažení zde

V červnu 2013 vydala CIA vydal dlouhé a utajované vyvracení této zprávy Senátu, tvrdí, že její program byl účinný a za poskytl důležité protiteroristické informace.

CIA opakovaně popsala svůj program jak ministerstvu spravedlnosti, tak nakonec i Kongresu, jak získala jedinečné, jinak nezískatelné zpravodajské informace, které pomohly narušit teroristické spiknutí a zachránily tisíce životů,“ řekl jeden americký činitel o zprávě. „Byla to skutečně pravda? Odpověď je ne.

Usvědčující zveřejnění zmiňuje i zneužívání používané v tajných věznicích, kde byli podezřelí z terorismu drženi jako vězni.

Mluvčí CIA Dean Boyd řekl, že agentura urychleně přezkoumá tato odtajnění.

Nedostali jsme konečnou kopii [zprávy], a dokud nebudeme mít příležitost ji přezkoumat, nejsme schopni vyjádřit se k detailům, které může obsahovat,“ dodal.

Tato zpráva způsobila hluboký rozkol mezi zpravodajskými službami a panelem Senátu, který je pověřen prováděním dohledu nad špionážními činnostmi.

Překlad článku CIA misled US government, Americans over interrogation program: Report
www.presstv.ir/detail/2014/04/01/356749/cia-misled-us-government-americans/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat