Rubriky | Evropa

CyberBerkut zaútočil na webové stránky NATO

Zveřejněno 16 března 2014 autorem FreePub

Hacktivisti z CyberBerkutu se přihlásili k odpovědnosti za útoky na 3 webové stránky NATO v sérii DDoS útoků.

Skupina kritizuje NATO za vyvolání chaosu na Ukrajině a pomoc „kyjevské juntě“ při potlačování svobody projevu.

CyberBerkut tvrdí, že sundal hlavní stránku NATO (nato.int), stejně tak jako kybernetického obranného centra aliance (ccdcoe.org) a web parlamentního shromáždění NATO (nato-pa.int).

Skupiny ve zprávě zveřejněné na svých internetových stránkách tvrdí, že její členové „nedovolí okupaci NATO na území naší vlasti!“

Hacktivisti také tvrdili, že bojují proti působení tzv. „Talinského kybernetického centra,“ neboli NATO Cooperative Cyber ​​Defence Centre of Excellence, které bylo najato „kyjevskou juntou,“ aby provádělo „propagandu mezi ukrajinským obyvatelstvem prostřednictvím médií a sociálních sítí.

Počítačové sítě Západu, jak hactivisti tvrdí, se skrývají za fasádou tzv. „Maidan Cyber Sotnya“ a pomáhají „blokovat objektivní zdroje informací a zatajovat trestné činnosti těch, kteří si říkají legitimní úřady.

NATO potvrdilo útoky na svých webových stránkách prostřednictvím Twitteru, uvedlo že stránky zasáhly „velké DDoS útoky.“ Žádné kritické systémy nebyly zasaženy a integrita systémů NATO zůstává nedotčena, řekla mluvčí NATO Oana Lungescu.

Od převratu a sesazení legitimních úřadů v Kyjevě se CyberBerkut zavázal bojovat proti proudu „neofašistické propagandy“ od „zlých a zkažených médií.

Kybernetické útoky z druhé strany barikády v posledních týdnech také eskalovaly – ukrajinská a západní média chrlí příběhy o „ruské vojenské invazi“ na Ukrajině. Cyber-aktivisté podporující Majdan se zaměřili na ruské webové stránky a média.

Obrázek z www.cyber-berkut.org

Částečný překlad článku Ukrainian CyberBerkut takes down NATO websites
rt.com/news/nato-websites-ddos-ukraine-146/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat