Rubriky | Svět, Zbyněk Klein

Další kolo jednání o dohodě TTIP v evropském parlamentu!

Zveřejněno 17 července 2014 autorem FreePub

Další kolo jednání o Transatlantické dohodě (TTIP) začalo v evropském parlamentu 14. července.

O výsledcích jednání Vás budeme informovat v dalším článku.

Takzvaná Transatlantická dohoda o volném obchodu a investicích (TTIP) je dohoda mezi EU a USA, která si klade za cíl zjednodušit obchodní podmínky pro obě zúčastněné strany. Jak je to ale doopravdy?

TTIP s sebou nese skandální zjištění a faktory. Jedna z náležitostí této smlouvy je, že zúčastněné strany nemohou vidět požadavky strany druhé. Velmi logické a demokratické. Všechna jednání o TTIP navíc probíhají takřka za zády veřejnosti. Většina médií o dané problematice odmítá informovat, nebo o ní informují pouze v kladném slova smyslu. Nicméně co se potravin týče, TTIP by měla katastrofální dopad na legislativu EU a ochranu spotřebitelů EU. Například výrobní postupy potravin by nyní mohly být daleko méně kontrolovány, přesně tak, jako je tomu v USA. Nemusely by probíhat některé veterinární kontroly zvířat na jatkách, nebo by se do EU mohly dostat nové druhy geneticky modifikovaných organismů, aniž by je evropská komise musela schválit.

Názor politologa Daniela Solise na GMO a TTIP: www.freepub.cz/2014/rozhovor-danielem-solisem

TTIP jako nástroj korporací

TTIP se nyní jeví spíše jako nástroj korporací pro ovládnutí evropských zákonů a evropského trhu. Jak již bylo uvedeno, po případném přijetí TTIP by se značně omezila práva a ochrana evropských spotřebitelů a hlavně by nyní korporace mohli žalovat EU za konkrétní zákony a jako argument by mohli použít ušlí zisk.

K TTIP se také vyjádřil Europoslanec Pavel Poc (ČSSD): www.freepub.cz/2014/europoslanec-pavel-poc-gmo-ttip

Česká pirátská strana uskutečnila v půlce května v ranních hodinách pokojnou demonstraci před Ministerstvem průmyslu a obchodu, právě kvůli TTIP:

Foto: Anonym a Janek Wagner

Česká pirátská strana po Praze vyvěsila plakáty s nápisem: „Vzkaz Evropě“ v rámci kampaně k volbám do evropského parlamentu. Neznámý občan dal vzkaz Evropě jasný: „STOP TTIP

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat