Dnes je Den Odplaty PROTI HROMADNÉMU SLEDOVÁNÍ [VIDEO]

Zveřejněno 11 února 2014 autorem FreePub

Přes 6 tisíc webových stránek protestuje proti vládnímu sledování.

Mezi tyto weby patří například Reddit, Tumblr, Mozilla. Akce přichází dva roky po akcích proti legislativám SOPA a PIPA a připomíná smrt Aarona Swartze.

11. února on-line protest s názvem „Den Odplaty“ zasáhne zhruba 6200 webů, které vyvěsí banner s nápisem „Drahý Internete, je nám špatně ze stěžování si na NSA. Chceme, aby nové zákony omezily on-line špehování.

Návod jak se připojit k protest (v angličtině) na TheDayWeFightBack.org.

Banner umožňuje uživatelům internetu kontaktovat členy Kongresu přímo e-mailem. Lidé tak budou moci požádat zákonodárce, aby byli proti zákonu FISA, který by posílil zákonný dohled NSA, a aby podpořili zákon USA Freedom Act, které by naopak potlačit domácí sílu špehování zpravodajských agentur.


Pokud video nefunguje, je ke stažení zde

Co se týče návštěvníků webových stránek ze zemí mimo USA, jsou vyzýváni, aby podepsali petici na podporu zásad proti hromadnému špehování. Petici již podepsalo více než 68 000 lidí a toto číslo neustále roste.

Navíc se všem doporučuje změnit profilové obrázky svých účtů na sociálních sítí a dát k nim hashtag #STOPTHENSA nebo #STOPSPYING

Společně budeme vystupovat proti mocnostem, které se snaží sledovat, shromažďovat a analyzovat každý náš digitální krok,“ uvádí internetové stránky tohoto hnutí. „Společně dáme jasně najevo, že takové chování není slučitelné s demokratickou správou věcí veřejných. Společně, pokud vytrváme, vyhrajeme tento boj.

Tento den je také vzpomínkou na Aarona Schwartze, 26-letého internetového aktivistu, který spáchal sebevraždu poté, co čelil nátlakům americké vlády.

 

Částečný překlad článku ‘The day we fight back’: 6,000 websites protest surveillance, honor Aaron Swartz
rt.com/news/activists-internet-protests-fight-440/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat