Rubriky | Evropa, Zbyněk Klein

Tags |

Demokratické hlasování na Ukrajině aneb Dva hlasy jsou více než jeden

Zveřejněno 01 května 2014 autorem FreePub

Video ukazující manipulující hlasování ukrajinských poslanců.

Nedávno jsme narazili na sestříhané video z ukrajinského parlamentu, ve kterém je jasně vidět, jak ukrajinští poslanci často manipulují výsledky hlasování. Na začátku videa je vidět, jak se na stoly rozdávají jakési kartičky. Nic zvláštního. Nicméně po chvíli je již vidět, jak jeden poslanec obsluhuje klidně 5 hlasovacích zařízení najednou. No co… 2 hlasy jsou přece víc než 1. V další části videa je vidět, jak málo stačí poslancům, aby se „do sebe pustili.“ S trochou nadsázky by se dalo říci, že pokud EU neuznalo referendum o připojení Krymu k Rusku, nemohla by EU uznat ani hlasování ukrajinského parlamentu o připojení do jejích řad.


Pokud video nefunguje, je ke stažení zde

Při ukrajinské krizi byla parlamentem zvolena vláda Arsenije Jaceňuka. To jak poctivým poslancem byl nynější premiér posuďte podle tohoto obrázku:

Jak tedy můžeme vidět, je potřeba ke všem informacím ohledně Ukrajiny přistupovat velmi kriticky, protože takovéto chování v parlamentu je velmi zvláštní, a nejspíše i nelegální. Doufáme tedy, že vám tento krátký článek pomůže udělat si obrázek o tom, jestli ukrajinští poslanci hájí zájmy svých občanů tak, jak mají.

Autorem je Zbyněk Klein.

Komentáře
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat