Rubriky | Ameriky, Asie a Pacifik

Tags | ,

Dvojí metr USA vůči Sýrii je neuvěřitelný

Zveřejněno 26 května 2014 autorem FreePub

Bývalý lingvista rozvědky se vyjádřil k chování Spojených států ohledně Sýrie.

Scott Rickard uvedl, že utrácení peněz amerických daňových poplatníků za „vyrábění války proti syrskému lidu“ je „neuvěřitelný dvojí metr“ ze strany americké vlády.

S odvoláním na mluvčího Pentagonu v úterý Military Times uvedly, že zhruba 6000 amerických vojáků zamířilo do Jordánska na společné vojenské cvičení, které bude probíhat od 25. května do 8. června.[1]

V loňském roce americká armáda po společném vojenském cvičení v Jordánsku rakety Patriot a stíhačky F-16. Jordánsko hraničí se Sýrií, kde Amerikou podporovaní militanti bojují proti syrské vládě a syrskému lidu.


Pokud video nefunguje, je ke stažení zde

Některé studie ukázaly, že Spojené státy cvičily v Jordánsku povstalce, aby bojovali proti vládě syrského prezidenta Bašára al-Assada, a dodávaly do Jordánska zbraně, včetně amerických „těžkých zbraní“ s cílem vyzbrojit zahraničím podporované militantní skupiny v Sýrii.

USA působí v Jordánsku několik desetiletí. Jordánsko je velmi blízký partner spojeneckých sil NATO a byl také velmi nápomocné s pro-izraelskými spojeneckými státy. Mohli jsme vidět, jak snadno Jordánsko poskytovalo zbraně pro žoldáky, kteří bojují proti Assadovi již více než tři roky,“ řekl Scottt Rickard ve čtvrtečním telefonickém rozhovoru pro PressTV.

Turecko je ve stejné věci také velmi spolupracující,“ dodal. „Jordánci a turecká vláda byli extrémně nápomocní při zásobování této vytvářené války proti syrskému lidu.

Rickard také řekl, že je to „neuvěřitelným dvojím metrem,“ když jsou dolary amerických daňových poplatníků používány na „podněcování války proti suverénnímu národu, který se nedopustil žádného trestného činu, vydržel obrovské množství bombardování ze strany povstaleckých sil, které jsou v podstatě vyzbrojovány a zásobovány a podporovány NATO a jeho partnery, a také vydržel čtyři bombardování izraelskými letouny, aniž by provedl odvetu,“ mezitím je americká ekonomika v „naprostém chaosu.

Zdroje
[1]: FreePub – 6000 amerických vojáků míří do Jordánska

Překlad článku US double standard on Syria is incredible: Analyst
www.presstv.ir/detail/2014/05/23/363782/incredible-us-hypocrisy-on-syria/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat