Rubriky | Evropa

EU rozšiřuje sankce proti Rusku

Zveřejněno 13 května 2014 autorem FreePub

Evropská unie zavedla další sankce proti Rusku kvůli pokračující krizi na Ukrajině.

Podle zdrojů na setkání ministrů zahraničí EU v belgickém hlavním městě Bruselu přibylo dalších 13 ruských a krymských jednotlivců a 2 krymské společnosti na černou listinu EU.

Seznam se tak rozšířil z původních 48 Rusů a Ukrajinců, na které se již vztahují zákazy udělování víz v EU a zmrazení aktiv kvůli integraci Krymu do Ruské federace téměř před dvěma měsíci.

Rusko a Západ jsou na na ostří nože kvůli politické situaci na Ukrajině.


Pokud video nefunguje, je ke stažení zde

Evropská unie uvalila řadu sankcí proti ruským a pro-ruským lidem kvůli současným nepokojům v zemi bývalého Sovětského svazu.

Počáteční sada sankcí proti Moskvě přišla 17. března, den poté, co krymské území po referendu vyhlásilo nezávislost na Ukrajině a oficiálně požádalo, aby se stalo součástí Ruska.

Spojené státy také uložily své vlastní sankce na Rusko. 28. dubna USA zavedly zákazy udělování víz a zmrazení aktiv na několik vysoce postavených ruských úředníků. Washington také uvalil sankce na 17 společností s tvrzením, že Moskva nedokázala dodržovat Ženevské dohody s cílem zneškodnit krizi na Ukrajině.

Politická krize vypukla na Ukrajině v listopadu loňského roku, kdy tehdejší prezident Viktor Janukovyč zdržel podepsání dohody o přidružení s EU ve prospěch užších vztahů s Moskvou. Janukovyč odjel z Ukrajiny do Ruska, když se politické nepokoje staly příliš násilnými.

Překlad článku EU expands sanctions against Russia: Diplomats
www.presstv.ir/detail/2014/05/12/362351/eu-expands-sanctions-against-russia/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat