EU zakázala dovoz některých produktů z Izraele

Zveřejněno 25 května 2014 autorem FreePub

EU zakázala dovoz některých produktů z izraelských osad na okupovaném Západním břehu Jordánu a v Jeruzalému.

Ve čtvrtek Evropská unie informovala režim Tel Avivu o svém rozhodnutí zakázat dovoz vajec a drůbeže z izraelských osad na okupovaných palestinských územích.

Zástupce EU v Tel Avivu potvrdil zprávu s tím, že rozhodnutí bylo vydáno na základě pokynů týkajících se zákazu jednání s firmami z izraelských osad, který vstoupil v platnost v lednu.

Izrael je pod palbou kritiky svých západních spojenců, včetně EU a USA, kvůli rozšiřování nezákonných osad na okupovaných palestinských územích.


Pokud video nefunguje, je ke stažení zde

28. března v dopise šéfce zahraniční politiky EU – Catherine Ashton – 29 členů Evropského parlamentu vyzvalo k jednání s cílem odradit evropské firmy od obchodování s firmami se sídlem v izraelských osadách.

Evropská unie také zablokovala všechny granty a finanční prostředky pro jakékoliv izraelské subjekty se sídlem v nelegálních osadách.

Mezinárodní bojkot izraelských produktů s názvem Boycott, Divestment and Sanctions (BDS) stál dosud izraelský režim 30 milionů dolarů (cca 603 milionů Kč).

Přes půl milionů Izraelců žije ve více než 120 osadách postavených od doby izraelské okupace palestinských území v roce 1967 na Západním břehu a v Jeruzalému.

Osady jsou mezinárodním společenstvím považované za nezákonné, protože území bylo zabráno Izraelem a je tudíž předmětem Ženevských konvencí, která zakazují výstavbu na okupovaných územích.

Pokračující expanze izraelských osad také vytváří hlavní překážku snahám o nastolení míru na Blízkém východě.

Překlad článku Import of certain Israeli produce banned: EU
www.presstv.ir/detail/2014/05/22/363722/eu-bans-import-of-certain-israeli-goods/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat