Rubriky | Ameriky, Evropa

Tags | ,

Finanční pomocí nové ukrajinské vládě porušují USA vlastní zákony

Zveřejněno 13 března 2014 autorem FreePub

Finanční pomoc USA nové popřevratové Ukrajinské vládě porušuje zákony USA.

Informaci uvedl ruský ministr zahraničí, vyzval americké politiky, aby přemýšleli o důsledcích podpory radikálů v Kyjevě.

Vyhnaný ukrajinský prezident Viktor Janukovyč v úterý řekl, že Spojené státy plánují půjčit jednu miliardu dolarů ukrajinským orgánům, které jsou nezákonné.

Opravdu, v souladu se změnami zavedenými do zákona z roku 1961 (Foreign Assistance Act) před několika lety je poskytování zahraniční pomoci zakázáno ‚vládě kteréhokoli státu, jehož řádně zvolená hlava vlády je sesazena vojenským pučem nebo rozsudkem.‚ příslušné ustanovení je obsaženo v legislativě 22 US Code § 8422,uvedlo v prohlášení ruské ministerstvo zahraničí.

Proto jsou všechny finanční prostředky poskytnuté nelegitimnímu režimu Kyjeva, který se chopil moci silou, protiprávní a jdou za hranice právního systému Spojených států,“ píše se v prohlášení.

Nicméně ruské ministerstvo uvedlo, že si uvědomuje, že americká strana „těžko zjistí tuto zřejmou skutečnost“ vzhledem ke svému postoji, který zastává ohledně ukrajinské krize.

Americká administrativa bude s největší pravděpodobností i nadále zavírat oči před dominancí ultranacionalistických sil v Kyjevě, které zahájily hon na disidenty po celé zemi, což zvyšuje tlak na rusky mluvící populaci a naše spoluobčany, ohrožují lidi na Krymu kvůli jejich touze po sebeurčení,“ zdůraznilo ministerstvo.

Moskva také vyzvala rozhodovací orgány USA, aby přemýšlely o možných důsledcích „bezohlednému holdování radikálních neonacisticky orientovaných prvků na Ukrajině.

Americký ministr zahraničí John Kerry během své návštěvy v Kyjevě minulý týden oznámil, že Washington připravuje půjčku ve výši 1 miliardy amerických dolarů pro novou vládu Ukrajiny.

Janukovyč, který chce zpochybnit legalitu americké pomoci Kyjevu u amerických soudů a Kongresu, „má některé velmi legitimní body k projednání,“ řekl editor Executive Intelligence Review, Jeffrey Steinberg, pro RT.

Zákaz americké finanční podporu vládám, které se dostaly k moci prostřednictvím převratu „není nějaký esoterický problém,“ jak bylo nedávno řečeno, zdůraznil.

US Code § 8422 zakázal americkému Kongresu finanční pomoc Egyptu po vojenském převratu v roce 2013, který vyústil ve vyhnání prezidenta Mohameda Morsiho.

Překlad článku US to violate own laws by financially aiding Ukraine’s coup-installed govt – Moscow
rt.com/news/us-aid-ukraine-illegal-202/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat