Rubriky | Evropa

Tags | ,

FOTO, VIDEO: Obří futuristická „Teslova věž“ nedaleko Moskvy

Zveřejněno 07 července 2014 autorem FreePub

Není to kolonie mimozemšťanů, ani HAARP, ani stroj času, leží to v opuštěných lesích nedaleko Moskvy.

V lese u Moskvy ze sovětské éry se nachází „bleskostroj,“ který má kapacitu pravděpodobně rovnou celému elektrickému výstupu Ruska.

Zdroj fotografie: www.esosedi.ru

Blogeři se jen hrnou, aby viděli tento technický zázrak, který byl nazván „High Voltage Marx and Tesla Generators Research Facility.“ Testování zařízení, pobočka ruské Elektrotechnického institutu, se nachází v ospalém městečku Istra, 40 km západně od Moskvy.

Zařízení se nachází v relativně malém lese vedle kláštera Nový Jeruzalém na okraji města. (Jeho přesnou polohu pak popisují souřadnice 55° 55’ 26.15”N, 36° 49’ 10.97”E).

Tajné zařízení pod širým nebem pro testování vysokého napětí bylo postaveno v 70. letech 20. století pro testování izolátorů pro ochranu vozidel, letadel a elektronických zařízení před údery blesku.

Zdroj fotografie: www.ierusaleem.ru

Zdroj obrázku: Google Maps

Zařízení je naprosto jedinečné, nic podobného nikde jinde na světě neexistuje a to především díky vynikající kapacitě nabití. Při maximu provozní kapacity obří generátor Marx, když je výboj vpuštěn na izolovanou plošinu, má sílu rovnající se všem zařízením na výrobu elektrické energie v Rusku – včetně termoelektrických, vodních, jaderných, solárních a větrných elektráren dohromady. Ale jen na dobu 100 mikrosekund, uvedla televize Rossija-1.

Marx generátor byl pojmenován po německém elektrotechnikovi Erwin Otto Marxovi, který ho popsal v roce 1924. V Rusku je známý jako generátor Arkadyev-Marx po ruském vědci jménem Vladimir Arkadyev.

Zdroj fotografie: www.esosedi.ru

„Bleskostroj“ ve městě Istra jedinečný svou kapacitou se skládá z kaskády transformátorů s kapacitou 3 megawatty; 9 megawattového pulzního generátoru napětí (PVG) s výškou 39,3 metrů schopný vytvořit 150 metrový umělý blesk; a 2,25 megawattové jednotky pro konstantní napětí.

Zařízení vytvoří blesk požadované kapacity na speciálně silně izolované plošině, na kterou se umístí testované zařízení nebo materiál. Tato plošina je plná senzorů a ukazuje, jak přesně elektrický výboj ovlivňuje testovaný objekt.

Zdroj fotografie: www.esosedi.ru

Ve zprávě televizní stanice Rossija-1 personál uvedl, že když zvědavý pozorovatel zasahoval do zařízení a vstoupil na testovací plošinu přímo uprostřed experimentu, byly kondenzátory nabité na maximum.

Jen Bůh ví, proč ten chlap zůstal naživu a nebyl zasažen výbojem,“ řekl Vladimír Sysoev, vedoucí vědecký pracovník tohoto zařízení.

Zdroj fotografie: www.4turista.ru

Jiní říkají, že je blesk stále záležitostí pro hlubší zkoumání a že některé stromy spálené na uhel po zkušebním testu slouží jako připomínka, že je velmi těžké blesk ovládat.

Výzkumné centrum ve městě Istra provedlo od dob Sovětského svazu nespočet testů. Mezi nejnovější experimenty se řadí pokusy o ochranu ruských letadel Suchoj před bleskem.

Protože má zařízení opravdu drahý provoz, používá se pouze při zvláštních příležitostech.

Zdroj fotografie: www.esosedi.ru

Na rozdíl od slavného amerického zařízení HAARP generátor Marx v Istře neměl nikdy modulovat počasí, ale stejně jako HAARP byl zapojen do navrhování zbraní pro budoucnost.

Vedle výzkumného zařízení je další testovací centrum, tzv. „Allure.“ Je to stacionární simulátor elektromagnetického impulzu (EMP) určený k testování robustnosti vojenského a civilního leteckého hardwaru vůči impulsu elektromagnetického pole, ať už přírodního, nebo umělého charakteru.

EMP vytvořený jaderným výbuchem je schopen poškodit elektronická zařízení, takže schopnost vytvoření umělého EMP, a to zejména bez exploze jaderné bomby, je pro vojenství cenná. To je důvod, proč je EMP zbraň snem každého generála v jakékoliv zemi.

Zdroj fotografie: www.esosedi.ru

Komplex Allure byl určen k tomu, aby se stal součástí velkolepé vědecké budovy s kupolí vysokou 118,4 metrů a širokou 236,5 metrů, ale když stavba byla téměř připravena, struktura se zhroutila v časných ranních hodinách 25. ledna 1985. Objekt nebyl nikdy přestavěn, ale jeho kruhová základna je vidět z vesmíru (přesné souřadnice 55° 55’ 8”N, +36° 49’ 7”E).

Ačkoli se kopule rozpadla kvůli chybám v konstrukci, kolaps měl nezamýšlené historické důsledky.

Vysoko postavený představitel sovětské komunistické strany v Moskvě, který dohlížet na stavbu kopule v Istra byl propuštěn. Byl nahrazen kolegou a komunistickým aparátčíkem Borisem Jelcinem, který byl později pozván k práci v Moskvě a nakonec se stal prvním ruským prezidentem.

Zdroj fotografie: www.borshec.ru

Zdroj fotografie: www.esosedi.ru

Zdroj fotografie: www.borshec.ru

Zdroj fotografie: www.4turista.ru

Zdroj fotografie: www.ausairpower.net

Zdroj fotografie: wikimapia.org

Překlad článku Electrifying: Giant futuristic ‚Tesla Tower‘ in abandoned woods near Moscow (PHOTOS, VIDEO)
rt.com/news/170704-tesla-tower-lightning-russia/

Komentáře
 • Vložit komentář

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • aaa 7.7.2014 at 16.30

  Jozko, kdyz nerozumis psanemu ceskemu slovu tak radeji nekomentuj

 • jozko 7.7.2014 at 13.57

  to uz si si mohol domysliet ze tym mysleli 20. storocie.

 • AlA 7.7.2014 at 12.37

  kam se hrabe Tesla, kdyz v Rusku uz v 70 letech 19 stoleti meli takove zarizeni..

  • jozko 7.7.2014 at 13.53

   Ty ocividne nevies co pises ked sa to vola Teslova cievka, to znamena ze uz oni v tych rokoch pouzivali Teslovu technologiu. Daj si facku a precitaj si Teslov zivotopis ty hlupak. Tvrdit o najvacsiom geniovi nasho sotrocia kam sa hrabe to chce uz poriadne debilnu hlavu.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat