Rubriky | Evropa

Francouzská krajní pravice protestovala proti FEMEN [VIDEO]

Zveřejněno 11 února 2014 autorem FreePub

Stovky demonstrantů krajní pravice protestovaly za rozpuštění feministické skupiny FEMEN.

Vyzvali feministickou organizaci, která má sídlo ve francouzském hlavním městě, aby „se vrátila na Ukrajinu.

Generální aliance proti rasismu a za respekt francouzské a křesťanské identity (AGRIF) uvedla, že FEMEN provokují křesťanskou komunitu ve Francii.

Prezident AGRIFu Bernard Anthony řekl: „Pochopte, že FEMEN jsou typickým případem nihilistické ohavnosti socialistické vlády.

Protestující drželi transparenty s nápisem „Ne fem-nenávisti“ a mávali francouzskými vlajkami během demonstrace na náměstí Place Vauban. Také požadovali vypovězené ukrajinské vůdkyně této skupiny Inny Ševčenko, které byl ve Francii udělen politický azyl.

V prosinci provedly FEMEN představení v kostele v Paříži, držli kousky masa v každé ruce a představovaly tak plod Ježíše.

Kontroverzní feministická organizace říká, že „bojuje proti patriarchátu ve třech jeho projevech – pohlavní vykořisťování žen, diktatura a náboženství.“ Skupina je známá protesty nahoře bez a dalšími provokativními akcemi, jako například pálení islámských vlajek.

Hnutí FEMEN vzniklo na Ukrajině a nyní sídlí v Paříži. Jeho vůdkyně Inna Ševčenko dostala ve Francii loni azyl poté, co v centru Kyjeva motorovou pilou přeřezala dřevěný křesťanský kříž v roce 2012 na protest proti ruské pravoslavné církvi a jako solidaritu s kapelou Pussy Riot.

 

Překlad článku French far-right group rallies against FEMEN (VIDEO)
rt.com/news/france-agrif-femen-protest-221/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat