Rubriky | Evropa

Francie varuje před „důsledky“ na Ukrajině [VIDEO]

Zveřejněno 28 dubna 2014 autorem FreePub

Francie varovala před „nedozírnými následky,“ pokud se situace na Ukrajině zhorší.

Vyzývá Moskvu a pro-ruské demonstranty na východě Ukrajiny, aby de-eskalovali krizi.

Varování přišlo v neděli ze strany francouzského ministra zahraničí Laurenta Fabiuse v předvečer setkání velvyslanců EU v Bruselu snažících se, aby přijali další seznam sankcí, který by pravděpodobně zahrnoval opatření, jako je zmrazení aktiv a zákaz cestování.

Francouzský ministr také nazval situaci na Ukrajině jako „velmi znepokojující,“ řekl: „Musíme apelovat na de-eskalaci, zejména co se týče Rusů a pro-ruských demonstrantů“ na Ukrajině.


Pokud video nefunguje, je ke stažení zde

Kromě toho Fabius řekl, že velvyslanci EU na zasedání „připraví novou sadu sankcí (proti Moskvě); očekává se, že Američané odhalí nový soubor sankcí; a pokud se věci ještě zhorší, mohlo by dojít na třetí fázi.

Zástupce amerického poradce pro národní bezpečnost Tony Blinken řekl, že Washington v pondělí uveřejní nové kolo sankcí proti Rusku zaměřených na jeho obranný průmysl, jakož i proti jednotlivcům v blízkosti ruského prezidenta Vladimira Putina.

Mezitím německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier vyzval Moskvu, aby tlačila na pro-ruské demonstranty na východě Ukrajiny, aby osvobodili zadržované pozorovatele Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE).

Sebeobranné síly zadržely osm zahraničních zprostředkovatelů, spolu s pěti Ukrajinci 25. dubna ve městě Slovjansk, argumentovali, že prováděli špionáž pro NATO.

V neděli únosci představili zadržované pozorovatele a ukrajinské bezpečnostní síly více než 60 novinářům na radnici ve Slovjansku, aby ujistili, že nebylí týráni.

Německý ministr zahraničí označil veřejné ukazování zadržených pozorovatelů jako „odporné.

Komentáře Steinmeiera přišly v době, kdy byl jeden z pozorovatelů, švédský státní příslušník, propuštěn ze zdravotních důvodů.

Překlad článku France warns of ‘consequences’ in Ukraine
www.presstv.ir/detail/2014/04/28/360372/france-warns-of-consequences-in-ukraine/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat