Geneticky modifikované potraviny v Čechách

Zveřejněno 14 dubna 2014 autorem FreePub

V dnešním krátkém článku bychom vás chtěli informovat o GM potravinách v České republice, které bohužel můžete koupit v obchodech.

Jediným produktem vyrobeným přímo z geneticky modifikovaných organismů je stolní olej. Stolní olej se může vyrábět z geneticky modifikované řepky nebo se může do olejů přidávat složka vyrobená z geneticky modifikované sóji.

Skryté GMO v potravinách

Skryté GMO se nachází ve vejcích (neplatí pro Bio produkci), masu (neplatí pro Bio produkci), mléku (neplatí pro Bio produkci). Zvířata, která jsou krmena GMO, mohou přenášet toxicitu GMO i do svých produktů. Tento fakt ovšem stále podléhá nezávislým vědeckým studiím, bohužel, v době, kdy jsou GMO již zavedeny do potravinářství. Již nyní ovšem víme, že prasata, která byla krmena GMO, měla poškozené žaludky a jiné zdravotní komplikace. A všechna prasata se zdravotními potížemi se v dnešním systému dostávají přímo do potravinářství.

Jak se bránit GMO?

– Bránit se můžete následovně: Nekupujte oleje vyrobené z GMO a nejezte v restauracích, u kterých si nejste jisti, že vaří pouze ze zdravých surovin.

– Můžete nakupovat Bio potraviny.

– Můžete se zúčastnit celosvětového pochodu proti firmě Monsanto a jejím geneticky modifikovaným organismům: www.facebook.com/events/732763900088182/ a www.facebook.com/ceskobezgmo

Autorem je Zbyněk Klein.

Komentáře
 • Vložit komentář

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • Michal 27.4.2015 at 12.22

  Jsme pokusná morčata?
  Tous cobayes?

  ZEMĚ: Francie
  ROK: 2012
  DÉLKA: 115 minut
  REŽIE: Jean-Paul Jaud
  JAZYK: francouzština
  TITULKY: slovenské
  Francouzský dokument se slovenskými titulky o prvním dlouhodobém testování GMO potravy, dopad na zdraví testovaných krys a důsledky katastrofy japonské atomové elektrárny na obyvatelstvo a okolí. Představa, že vliv GMO potravy nebyl nikdy důsledně prozkoumán a přitom se už distribuuje do potravinového řetězce lidí a zvířat, může být jednou z nejhorších představ naší budoucnosti. Nemoci, hlad, finanční otroctví a sebevraždy jsou úzce spojeny s pěstováním GMO plodin a využíváním atomových elektráren.

  http://www.mustwatchtv.cz/11-zdravi/279-jsme-pokusna-morcata/

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat