Havlova lavička za 300 000 Kč

Zveřejněno 25 srpna 2014 autorem FreePub

Českými médii proběhla zpráva o instalaci lavičky Václava Havla v Hradci Králové. Podle některých je však předražená.

>> Následující díl: Kauza Havlovy lavičky za 300 000 Kč pokračuje…

Podle zdrojů z médií má tato „lavička“ stát přibližně 300 000 Kč. Památka se skládá ze dvou židlí a stolku, skrze jehož střed roste strom.[1]

Vzhledem k ceně lavičky a k tomu, o co má jít, je řada lidí, včetně mě, znepokojena. Objevily se návrhy, že by se na lavičku mohla uspořádat sbírka. „O tom jsme se nebavili to by se ten horizont realizace prodloužil třeba i o rok,“ řekl podle Hradeckého Deníku zastupitel Hradce Králové Ing. Martin Soukup.[2]

Zastupitel Soukup ve stejném článku uvedl: „Připojili jsme se ke světovému projektu a já bych si nedovolil dehonestovat ho například tak, že bychom si vymýšleli vlastní způsob, jak bývalého prezidenta uctít.

Takto by nějak měla lavička vypadat:
Lavička Václava Havla - ČB

Co na to občan Hradce Králové?

Reakce zastupitele Soukupa mi připadá velmi hloupá. Co je špatného – dle jeho slov doslova „dehonestujícího“ – na tom uctít bývalého prezidenta Havla vlastním způsobem? Máme snad uctívat podle uniformního způsobu, aby nedocházelo k dehonestaci?

Jako občan Hradce Králové mi připadá tato cena přemrštěná. Nicméně neznám přesné vyčíslení (co kolik stojí), proto jsem odeslal magistrátu Hradce Králové e-mail (na namestek.kultura@mmhk.cz ) s dotazem. E-mail byl odeslán 21. 8. 2014 v 9:53. Dosud k 25. 8. 2014 v 10:40 odpověď nepřišla.

Dobrý den,

v médiích nedávno proběhla zpráva o instalaci tzv. „lavičky Václava Havla“. Cena této památky by se podle médií měla pohybovat kolem 300 000Kč.

Mám na Vás proto dotaz – můžete prosím poskytnout bližší informace k ceně (kolik co stojí), popřípadě kontakt na někoho, kdo to má na starosti?

Předem mockrát děkuji za odpověď

S pozdravem

Jiří Schmied, občan Hradce Králové

Je podle vás cena lavičky adekvátní? Napadá vás jiný a levnější způsob, jak uctít památku Václava Havla? Budu moc rád, pokud se k tématu vyjádříte, nejlépe v komentářích zde pod článkem.

Jiří Schmied II., 25. srpna 2014

Zdroje
[1]: České noviny – Hradec Králové chce u městské knihovny umístit Havlovu lavičku
[2]: Hradecký Deník – Lidé se bouří proti Havlově lavičce. Kvůli ceně

Komentáře
  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • […] začalo článkem Havlova lavička za 300 000 Kč, ve kterém jsem poukázal na zprávy z médií ohledně této lavičky a odeslal dotazy několika […]

  • […] začalo článkem Havlova lavička za 300 000 Kč, ve kterém jsem poukázal na zprávy z médií ohledně této lavičky a odeslal dotazy několika […]

  • slávek 25.8.2014 at 18.26

    je to naprosto adekvátní, proč neuctít zloděje zlodějnou :-) viz. např. restituce Lucerny ..

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat