HOAX?: Zázračný zabiják rakovinných buněk 10 000 krát silnější než chemoterapie

Zveřejněno 06 ledna 2014 autorem FreePub

„10 000krát silnější zabijákem rakoviny než chemoterapie“…sdílejte… může to zachránit mnoho životů…

Příběh:

Ovoce stromu Annona muricata, někdy přezdívané Graviola, Soursop aj., je údajně 10 000krát větší zabiják rakoviny než chemoterapie. Proč si toho nejsme vědomi? Protože velké korporace chtějí zpět své peníze vynaložené během let výzkumu a snaží se vyrobit syntetickou verzi na prodej. Takže, když víte, jak to je, můžete pomoci přátelům v nouzi tím, že jim čas od času nabídnete džus z Annony jako prevenci.

Kolik lidí zemřelo zbytečně, když výrobce léků skrývají tajemství tohoto zázračného stromu?

Poznámka překladatele: Celý analyzovaný článek v češtině najdete na www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/1840-prirodni-zabijak-rakoviny-ktery-je-10000-silnejsi-nez-chemoterapie

Hoax, nebo fakta?

Směs hoaxů a faktů.

Analýza

Zpráva tvrdí, že Annona je přírodní zabiják rakovinných buněk, který je 10 000krát silnější než chemoterapie. je pravda, že toto ovoce má určité zdravotní výhody připsané díky jejím anti-parazitním, anti-mikrobiálním a anti-depresivním vlastnostem, a nedávné studie ukázaly, že může mít i chemoterapeutický potenciál, ale část zprávy říká, že je to přírodní zabiják rakovinných buněk 10 000krát silnější než chemoterapie a to je určitě hoax.

Annona neboli Graviola
Annona muricata je ovoce rostoucí v deštných pralesích Afriky, Jižní Ameriky a jihovýchodní Asie. Kůra, listy, kořen a plody tohoto stromu se používají v tradiční medicíně mnoha zemí. Extrakt z Gravioly se používá k léčbě virových infekcí a parazitů, revmatismu, artritidy, průjmu, úplavice, deprese a dalších nemocí.

Graviola a rakovina
Myšlenka, že tato rostlina může bojovat proti rakovině pochází z výzkumu, který začal na Purdue University’s School of Pharmacy and Pharmaceutical Sciences. Výzkum dospěl k závěru, že aktivní složkou tohoto stromu je jedinečná fytochemická látka známá jako (annonacin), který MŮŽE mít chemoterapeutický potenciál a to zejména s ohledem na multirezistentní rakovinné buňky. Ale tyto testy byly pouze omezeny na zkumavky, nebyly provedeny klinické studie ve velkém měřítku na lidech, aby se stanovila bezpečnost a účinnost Gravioly pro léčbu rakoviny. Z tohoto důvodu neexistuje žádný významný důkaz, že Graviola funguje jako lék na rakovinu.

Existují důkazy poukazující na to, že extrakty z tohoto ovoce inhibují růst buněk rakoviny lidského prsu, snižují expresi epidermálního růstového faktoru receptoru (EGFR) in vitro a u myší, ale tento efekt nebyl studován u lidí.

Možné nežádoucí účinky Gravioly
Studie ukazují, že užití Gravioly může mít nežádoucí účinky u některých lidí, zejména u těch s pohybovými poruchami a poškozením nervů, které je podobné Parkinsonově chorobě, kvůli vysoké koncentraci annonacinu. Graviola má také několik vedlejších účinků jako snižování krevního tlaku, takže by neměla být brána lidmi s nízkým krevním tlakem nebo srdečními komplikacemi. Antimikrobiální vlastnosti mohou zabít prospěšné bakterie na kůži, v pochvě a ve střevech, což může vést při dlouhodobém užívání k infekcím.

Závěr
Protože zpráva tvrdí, že je Graviola 10 000krát účinnější zabiják rakoviny než chemoterapie, je to podvod, hoax. Nicméně můžete najít tisíce webových stránek prodávajících toto zázračné ovoce. Doporučujeme lidem, aby jim slepě nevěřili, ale poradili se před použitím s lékařem nebo onkologem.

Zdroje
Purdue University Research on Graviola
Soursop Health Benefits
All about Soursop
Soursop effects on nerves
Anti-hyperglycemic effects of Graviola
Soursop anti-depressive effects

 

Annona muricata 1

Foto: Ovocný plod stromu Annona muricata.

Překlad článku Graviola Tree 10000 Times Stronger Killer Of Cancer Than Chemo – Facts Analysis | Health
www.hoaxorfact.com/Health/graviola-tree-10000-times-stronger-killer-of-cancer-than-chemo.html

Komentáře
  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • Miša 22.4.2016 at 13.15

    na doplnenie prikladám https://zn.sk/ovocie-graviola-ci-annona-vraj-lieci-rakovinu-ide-loz-hoax/ lebo žrať graviolu do popuku a veriť hoaxom na pochybných stránkach je dnes ľahké. Stačí že je pritom heslo „farmaceutické spoločnosti nám taja prírodný zázrak“ a jasné, že ľudstvo reaguje, lebo všetko je zlé, Amerika je zlá a aj dvojičky si odpálili samotní Američania, tvrdia tí istí ľudia.

    Toto je hazard so zdravým, pretože ak raz verím tým hlúpostiam na Facebooku, tak do tej diery ťahám aj ostatných. To ako keď tieto výmysly zdieľajú ľudia na internete a potom je z toho šialená masová správa o zázraku z prírody. Najlepšie ovocie, ktoré sa nedá kúpiť a tak neexistuje vlastne ani možnosť overiť či je to pravda alebo nie. Aj tak celú fámu vymyslel a rozšíril nejaký obchod, čo s tým obchodoval a potreboval zvýšiť obrat či záujem.

  • reddwarf 16.2.2015 at 16.42

    „Doporučujeme lidem, aby jim slepě nevěřili, ale poradili se před použitím s lékařem nebo onkologem.“

    Preverovat treba, ale onkolog je posledny s kym by som sa v tomto pripade isiel radit….