Islámský stát (donedávna ISIL): Získáme zpět Španělsko

Zveřejněno 05 července 2014 autorem FreePub

Skupina džihádistů ISIL se zavázala provést invazi do Španělska.

Teroristická skupina ISIL (nyní pouze Islámský stát) se ve videonahrávce zavazuje k invazi do Španělska a dalších „okupovaných zemí.“

Muži na videu říkají, že je Španělsko zemí jejich předků a že jsou připraveni zemřít jejich rodící se Islámský stát.

Video dvou mužů, kteří tvrdí, že jsou radikálové z Islámského státu v Iráku a Levantě (ISIL) se šíří španělskými médii. Záznam ukazuje. jak mluví španělsky a říkají, že ISIL získá Španělsko.

Říkám vám, že Španělsko je země našich praotců, a dá-li Bůh, osvobodíme ji s mocí Boží,“ řekl jeden z mužů. Dodává, že skupina se nezastaví u Španělska a má v úmyslu rozšířit svůj islámský chalífát po celém světě.

Říkám to jako varování celému světu: Žijeme pod islámskou vlajkou, islámským chalífátem. Budeme pro to umírat, dokud neosvobodíme všechny okupované země, od Jakarty po Andalusii,“ řekl.

Záběry dosud nebyly nezávisle ověřeny, ale nešlo by o první video vydané skupinou ISIL. Minulý měsíc ISIL uveřejnil propagandistické video s názvem: „Neexistuje žádný život bez džihádu,“ ve kterém australští a britští členové skupiny vyzvali v angličtině muslimy po celém světě, aby se k nim připojili.

Máme bratry z Bangladéše, Iráku, Kambodže, Austrálie a Velké Británie,“ říká militant se jménem Abu Muthanna al-Yemeni, který sám pochází z Británie.

Extremistická skupina ISIL začala přebírat kontrolu nad obcemi a městy v Iráku na začátku června. Od té doby získala velká území regionu, rozprostřela se podél irácko-syrské hranice a pokračuje v postupu na irácké hlavní město Bagdád.

Vůdce ISIL – Abu Bakr al-Baghdadi – oznámil vytvoření Islámského státu, neboli chalífátu, zahrnující území, které skupina získala pod svou kontrolu. Také vyzval muslimy po celém světě, aby se k němu připojili a bojovali za ISIL.

Muslimové, ať už jste kdekoliv, kdo je schopen vykonávat hidžru (emigraci) do Islámského státu, pak ať ji vykoná, protože hidžra do země islámu je povinná,“ dodal.

Irácké síly zatím udělaly málo, aby zabránily postupu islamistické skupiny, vláda hledá pomoc ze zahraničí, aby odrazila nápor militantů.

USA poslaly do Iráku 300 vojenských poradců pro boji proti hrozbě a nasadily dalších 300 vojáků, vrtulníky a bezpilotní letouny v této oblasti. Saúdská Arábie nasadila 30 000 vojáků podél hranice s Irákem, zatímco Rusko poslalo stíhačky a piloty na podporu bagdádské vlády proti ISIL.

Překlad článku ‚We’ll take back Spain‘: Fighters claim ISIS to seize ‚occupied lands‘
rt.com/news/170480-spain-isis-invade-threat/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat