Rubriky | Evropa

V Itálii roste počet sebevražd, na vině je ekonomická krize [VIDEO]

Zveřejněno 18 února 2014 autorem FreePub

Nová studie ukazuje, že se počet sebevražd v Itálii zvýšil, hlavní příčinou je ekonomická krize.

Počet sebevražd v Itálii se zvýšil z 89 případů v roce 2012 na 149 hlášených případů v roce 2013, podle studie LinkLab, centra sociálně-ekonomického výzkumu na Link Campus University in Rome.

Vysoký počet sebevražd souvisí s emoční stres, který vyplývá z nejhorší recese v Itálii od druhé světové války, říká studie.

Objevili jsme jasný nárůst sebevražd v loňském roce. Mezi hlavní příčiny byly ztráty zaměstnání, zoufalost kvůli penězům a neschopnost splácet účty. Tento trend byl stejný po celé Itálii,“ řekla Nicola Ferrigni z Linklab pro PressTV.


Pokud video nefunguje, je ke stažení zde

Epiderma - Slevomat.cz

Analytici se domnívají, že bude nějakou chvíli trvat, než se italská ekonomika zvedne natolik, aby skutečně domácnostem pomohla.

Během posledních deseti let byla Itálie nejpomaleji rostoucí ekonomikou v eurozóně, tvrdá úsporná opatření, škrty ve výdajích a změny důchodů vážné znepokojily mnoho lidí, kteří se již tak potýkají se špatnou ekonomikou.

Italský statistický úřad uvedl, že se míra nezaměstnanosti v zemi zvýšila na 12,7% v prosinci 2013.

Statistický úřad ukázal, že téměř jeden milión lidí opustil v roce 2013 trh práce kvůli propouštění a odchodům do důchodu.

Italové provedli řadu protestů proti vysoké nezaměstnanosti, ekonomickým nesnázím a utrpení kvůli sérii vládních úsporných balíčků z nedávné minulosti.

 

Překlad článku Suicide rate grows in Italy over economic woes: Study
www.presstv.ir/detail/2014/02/17/351040/italy-suicides-rise-over-econ-woes/

Epiderma - Slevomat.cz

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.