Izrael neomezí výstavbu ve východním Jeruzalému

Zveřejněno 17 listopadu 2014 autorem FreePub

Izraelský ministr zahraničí se vyjádřil jasně. Výstavba nebude nijak omezována.

Nebudeme přijímat žádná omezení ohledně výstavby v židovských čtvrtích v Jeruzalému. Každý, kdo si myslí, že izraelská vláda podlehne a omezí výstavby v Jeruzalémě se mýlí; budeme bránit svou nezávislost a svrchovanost,“ uvedl Avigdor Lieberman, izraelský ministr zahraničí, při setkání se svým německým protějškem Frankem-Walterem Steinmeierem v neděli 16. 11. 2014 v Jeruzalému.[1]

Na začátku setkání Lieberman uvedl, že je velmi vděčný Steinmeierovi za osobní přínos k posílení vztahů mezi Izraelem a Německem. Lieberman také uvedl, že Izrael hluboce oceňuje vyvážený a odpovědný přístup Německa ke konfliktu v tomto regionu, a to zejména s ohledem na vztahy mezi Izraelem a Palestinci.

Lieberman vyjádřil naději, že setkání ministrů zahraničních věcí Evropské unie, bude mít za následek podobné vyváženého přístupu k izraelsko-palestinským vztahům. Lieberman řekl, že není místo pro vytvoření vazby mezi bilaterálními vztahy Izrael-EU se vztahy mezi Izraelem a Palestinci a dodal, že jakýkoli pokus o vytvoření takových dohod je založenen na zavádějícím přístupu, který nepřispívá ke stabilitě, normalizaci a zlepšení vztahů mezi Izraelem a Palestinci.

Lieberman prohlásil, že Izrael vyvíjí značné úsilí ve snaze uklidnit situaci v Jeruzalémě a je rád, že modlitby na Chrámové hoře minulý pátek proběhly v klidu a v naprostém pořádku.

Výbor Knesetu pro plánování a výstavbu v Jeruzalémě včera schválil výstavbu 400 bytových jednotek v jeruzalémské čtvrti Ramat Šlomo (Ramat Shlomo). Stalo se tak týden poté, kdy předseda izraelské vlády Benjamin Netanjahu dal oficiální souhlas k výstavbě 660 bytů v této čtvrti a 400 ve čtvrti Har Choma, naplánované už v roce 2010,“ napsal na začátku měsíce český portál Eretz.[2]

Zdroje
[1]: Izraelské ministerstvo zahraničí – FM Liberman meets with German FM Steinmeier in Jerusalem
[2]: Eretz – Izrael schválil výstavbu stovek bytů v Jeruzalémě, palestinští Arabové a svět protestují

Další informace
Al Jazeera – East Jerusalem under ‚collective punishment‘

Foto: Skalní dóm ve východním Jeruzalému

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat