Rubriky | Asie a Pacifik

Izrael od roku 2000 zabil 1500 palestinských dětí [VIDEO]

Zveřejněno 06 dubna 2014 autorem FreePub

Palestinská samospráva říká, že izraelské síly zabily více než 1500 palestinských dětí a další tisíce zranily.

Ministr sociálních věcí palestinské samosprávy Kamal al-Sharafi v sobotu uveřejnil statistiky v prohlášení na palestinských dětský den.

Podle Sharafiho bylo 1520 palestinských dětí zabito a téměř 6000 dalších zraněno izraelskými silami v průběhu posledních 14 let.

Řekl, že více než 10 000 palestinských dětí byli zatčeno, 200 z nich je drženo v izraelských vazebních zařízeních.

Ministr vyzval mezinárodní společenství, aby přijalo opatření k ochraně a podpoře dětí.

V loňském roce Dětský fond Organizace spojených národů (UNICEF) vyjádřil znepokojení vůči násilí izraelského režimu páchaného na palestinských dětech. Ve své zprávě UNICEF uvedl, že zhruba 700 palestinských dětí ve věku 12 až 17 let je zatčených, vyslýchaných a zadržovaných každoročně izraelskými silami na okupovaném západním břehu Jordánu.

Zpráva UNICEF obvinila izraelské orgány z praktik, které zahrnují „podrobování krutému, nelidskému nebo ponižujícímu zacházení nebo trestu podle Úmluvy o právech dítěte a Úmluvy proti mučení.

Nejnovější čísla vydaná úředníky palestinské samosprávy přichází uprostřed přetrvávajícího násilí osadníků proti Palestincům na okupovaném západním břehu Jordánu. Izraelští osadníci často útoční na Palestince, demolovat jejich majetek, auta, mešity a olivovníky. Nicméně útočníci nejsou obvykle zadrženi.

Podle OSN se v roce 2013 odehrálo téměř 400 případů násilí osadníků proti Palestincům na okupovaném západním břehu Jordánu.

Více než půl milionu Izraelců žije ve více než 120 nelegálních osadách postavených od roku 1967 v rámci izraelské okupace palestinských území na západním břehu Jordánu, včetně východního Jeruzaléma.


Pokud video nefunguje, je ke stažení zde

Překlad článku 1,500 Palestinian kids killed by Israel since 2000: PA
www.presstv.com/detail/2014/04/05/357350/1500-palestinian-kids-killed-by-israel/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat