Rubriky | Asie a Pacifik

Tags |

Izrael plánuje dalších 1500 sídelních jednotek

Zveřejněno 05 června 2014 autorem FreePub

Izrael má v plánu další výstavbu sídelních jednotek

Izraelský režim oznámil plány na výstavbu 1500 nových sídelních jednotek na okupovaném západním břehu Jordánu a Jeruzalému.

Izraelská média ve čtvrtek citovala oznámení ministerstva bydlení týkající se vydávání nových nabídek pro osadnické jednotky v řadě sionistických osad na palestinských územích.

Izrael tvrdí, že osady jsou reakcí na vytvoření palestinské vlády národní jednoty.


Pokud video nefunguje, je ke stažení zde

Blahopřeji k rozhodnutí provést správnou sionistickou odpověď na zřízení kabinetu palestinského teroru,“ řekl izraelský ministr bydlení Uri Ariel a dodal: „Věřím, že tyto nabídky jsou jen začátek.

Izraelské osady jsou podle mezinárodního práva považovány za nezákonné. Nicméně Tel Aviv rozšiřuje projekty na okupovaných palestinských územích v rozporu s mezinárodními výzvami k zastavení výstavby. Izraelské osady tu byly již před palestinskou vládou národní jednoty.

V dubnu Fatah a Hamas podepsaly dohodu o ukončení dlouholeté rivality a vytvořily vládu národní jednoty. Nový kabinet složil v pondělí přísahu před Mahmúdem Abbásem, prezidentem palestinské vlády národní jednoty, ve městě Ramalláu na západním. Kabinet je veden premiérem Rami Hamdallahem a má 17 ministrů, včetně pěti z hnutí Hamas.

Hamdallahova vláda má za úkol organizovat parlamentní a prezidentské volby na západním břehu Jordánu a v obleženém pásmu Gazy do konce roku.

V úterý OSN uvítala vytvoření palestinské vlády národní jednoty.

Překlad článku Israel plans 1,500 more settlement units
www.presstv.ir/detail/2014/06/05/365629/israel-plans-1500-more-settlement-units/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat