Proti-izraelští demonstranti se sešli před Bílým domem

Zveřejněno 22 července 2014 autorem FreePub

Demonstranti se shromáždili v neděli před Bílým domem ve Washingtonu DC.

Demonstranti vyjádřili svůj hněv na izraelské smrtící útoky proti obleženému pásmu Gazy, které zabily více než 500 Palestinců.

Demonstranti pochodovali po celém hlavním městě USA většinu odpoledne. Začali na ministerstvu zahraničí USA a skončili svůj pochod před rezidencí prezidenta Spojených států, vyzývali Baracka Obamu, aby zasáhl do konfliktu, aby ukončil zabíjení nevinných Palestinců, spíše než podporoval izraelská zvěrstva.

Blake Selzer, jeden z demonstrantů před Bílým domem, který doma se svou ženou hostí palestinské ženy z Gazy, říká, že jejich host musí volat své rodině každou noc, jen aby zjistil, zda jsou ještě naživu.

Žena, která s námi zůstala, musí volat domů každý večer – a když se jim dovolá, mají elektřinu možná tak na tři hodiny v noci – jen aby zjistila, jestli jsou naživu,“ řekl Selzer pro washingtonského zpravodaje PressTV, Colina Campbella.

Izrael prostě bombarduje a bombarduje a my si jen povídáme a víte, opravdu nepřijímáme žádná opatření a lidé umírají, víte, děti umírají,“ řekl jiný demonstrant pro PressTV před Bílým domem.

Podobné protesty se také konaly v řadě dalších měst po celých Spojených státech, včetně New Yorku, Chicaga, Los Angeles, Bostonu, Denveru, Philadelphie a San Francisca.

Výzvy demonstrantů vůči Washingtonu kvůli civilním obětem v Gaze přichází v době, kdy Obama veřejně podporuje operace Izraele proti Palestincům s tím, že Tel Aviv má „právo se bránit.

Podle nejnovějších zpráv po 14 dnech izraelských vojenských útoků na pásmo Gazy po sobě zanechalo nejméně 510 mrtvých Palestinců, desítky z nich byly ženy a děti.

Minulý týden americký Senát jednomyslně schválil nezávaznou rezoluci na podporu izraelského „práva se bránit“ proti palestinskému hnutí odporu Hamás.

Překlad článku Anti-Israel protesters gather outside White House
www.presstv.ir/detail/2014/07/21/372204/antiisrael-protests-hit-white-house/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat