Rubriky | Asie a Pacifik

Tags |

Izraelští náctiletí odmítli vstoupit do armády

Zveřejněno 10 března 2014 autorem FreePub

Skupina izraelských teenagerů nesouhlasí s odvedením do armády.

Skupina izraelských náctiletých poslala otevřený dopis izraelskému premiérovi Netanjahuovi, ve kterém deklarovala svůj nesouhlas s odvedením do armády, protože podle nich izraelská politika v okolních osadách na západním břehu Jordánu „porušuje lidská práva.

Dopis byl podepsán 50 teenagery a publikován na facebookové stránce izraelské pacifistické skupiny zvané Yesh Gvul.

Hlavním důvodem pro naše odmítnutí je náš nesouhlas s okupací palestinských území armádou,“ napsali teenageři, citovala je agentura AFP.

Tito mladí lidé poukázali na to, že armáda hraje velkou roli v tom, co Izrael dělá na západním břehu Jordánu, a dodali, že to má negativní vliv na palestinskou a izraelskou společnost.

Dochází k akcím, které jsou považovány za válečné zločiny podle mezinárodního práva, jako jsou atentáty, mimosoudní popravy, budování osad na palestinských územích, administrativní zadržování, mučení, kolektivní trest a nerovná distribuce zdrojů, jako je voda a elektřina,“ napsali.

Problémem vojenského systému je ten, že nemá hranice svého vlivu na palestinskou společnost, ale proniká stejně tak do každodenního života v izraelské společnosti.

Vojenská služba je v Izraeli povinná, pro muže tři roky a pro ženy dva roky.

Ale v posledních letech nábor do armády celkově klesá. Lidé, kteří odmítají sloužit v armádě, musí sloužit ve vězení, dokud se jim dostane vhodného posouzení z armády, že nemusí narukovat.

V poslední době dochází k nárůstu odpůrců, kteří učinili veřejné prohlášení a námitky z morálních důvodů před vstupem do armády.

Merkava4 MichaelMass01

Foto: Izraelský tank Merkava.

Částečný překlad článku Israeli teens refuse to join army over settlement policies
rt.com/news/israel-settlement-army-conscription-786/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat