Rubriky | Evropa

Tags | ,

Janukovyč požádal Rusko o vojenskou přítomnost na Ukrajině

Zveřejněno 03 března 2014 autorem FreePub

Janukovyč požádal ruského prezidenta Putina o vojenskou přítomnost na Ukrajině.

Ruský velvyslanec v OSN Vitalij Churkin uvedl, že svržený ukrajinský prezident Viktor Janukovyč poslal dopis Putinovi a požádal ho, aby použil vojenské síly na Ukrajině k obnovení práva a pořádku.

Pod vlivem západních zemí dochází k aktům teroru a násilí,“ citoval Churkin dopis od Janukovyče na třetím mimořádném zasedání Rady bezpečnosti OSN.

Lidé jsou pronásledováni z jazykových a politických důvodů,“ četl Churkin. „Takže v tomto ohledu bych vyzval prezidenta Ruska, pana Putina, a požádal ho, aby použil ozbrojené síly Ruské federace, aby nastolily legitimitu, mír, právo a pořádek, stabilitu a bránily lid na Ukrajině.

Po přečtení dopisu Churkin zvedl kopii původního dopisu od Janukovyče pro členy rady pro přezkoumání.

Churkin také řekl Radě bezpečnosti OSN, že jde o ochranu práv rusky mluvících obyvatel a naléhavě vyzval všechny strany na Ukrajině, aby plnily závazky přijaté 21. února.

Zdůraznil, že je potřeba „zdržet radikály na uzdě,“ kteří působí na Ukrajině a požádal ukrajinského opozičního vůdce, aby se od nich distancoval.

Americká velvyslankyně v OSN Samantha Power po Churkinovi před Radou bezpečnosti OSN řekla, že ruské akce týkající se Ukrajiny jsou „porušením mezinárodního práva.

 

Překlad článku Yanukovich sent letter to Putin asking for Russian military presence in Ukraine
rt.com/news/churkin-unsc-russia-ukraine-683/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat