Jaroslav Foldyna – 17. listopad 2014 – Praha – Klárov

Zveřejněno 01 prosince 2014 autorem FreePub

Jaroslav Foldyna – 17. listopad 2014 – Praha – Klárov – Stojíme za svým prezidentem

Přepis proslovu Jaroslava Foldyny:

Dobré odpoledne, tady kolem a blízko Úřadu vlády. Sešli jsme se, abychom podpořili prezidenta České republiky. Prezidenta, kterého zvolil národ, který dostal důvěru veřejnosti a kterého chtějí ti, kteří ty volby prohráli, dehonestovat. A důvodem není to, že se chtějí dohadovat s prezidentem, jak se která ruská skupina jmenuje. Důvodem je to, aby odvedli pozornost od zásadních problémů této země.

Zásadním problémem není to, zda-li ta děvčata si hrají s drůbeží po večerech nebo nehrají, to je jejich problém, to je jejich svoboda, já jim ji nechci brát. Mně vadí to, že 25 let po listopadu 89 matky samoživitelky v severních Čechách nemají peníze na obědy pro své děti, to je problém. Problém této země je jeden a půl milionu lidí, kteří žijí na hranici chudoby. To je problém a to Česká televize veřejnosti neukazuje. Kde ukázala Česká televize tu bídu, která je na severu Čech? Jak se ptá těch představitelů, kterých se dokola bude ptát, co říkal prezident a má-li nebo nemá-li pravdu? Oni odvádějí pozornost od zásadních věcí v této zemi za naše peníze, za koncesionářské poplatky si hrají na politický nástroj těch, co volby na prezidenta prohráli.

Dámy a pánové, nehádejme se, nenechme se rozdělit – tento národ. Každý má právo se na některé věci dívat poněkud jinak. Ale pojďme se ptát a chtějme po politice, aby se řešily zásadní problémy. Osm procent nových dolarových miliardářů vyrostlo za minulý rok a k nim se přidalo milion lidí žijících v exekuci, tak kde ten problém potom je? No přeci tady v tom. Pro to jsou tady postavené podmínky. Proč Češi mají nejnižší hodinovou mzdu v Evropě? Proč jsou před nimi lidé z Malty, z Portugalska, ze Slovinska a z Řecka? Na to ať se ta veřejnoprávní televize ptá, kde je ten problém. Není problém v tom, jestli nějaké podivné ženské běhají po kostele, to přeci my, každý slušný člověk, si o tom udělá obrázek.

Problém je v tom, že v této zemi jsme si nevyřešili své základní problémy a oni ani nechtějí. To co chtěli, byla privatizace veřejné sféry, restituce a to se jim povedlo. A dneska hledají cestu k tomu, aby to ještě více mohli prohloubit. Rozdělují národ na ty a ty. Hledají vnitřního nepřítele, aby se nemuseli zodpovídat, proč v této zemi žije milion a půl lidí na hranici chudoby.

To jsem vám přijel říct z Děčína a děkuji vám, že jste přišli.

Komentáře
 • Vložit komentář

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • Michal 5.12.2014 at 11.05

  Souhlasím s vámi .Lidé stále řeší hovna jako je kdo co nosí na sobě a né v hlavě a zajímá je jaké i někdo napsal nebo nenapsal ale nezajímá je obsah.
  Problém čechů neumí si přiznat chybu a říct ji .Hulváctví ze samé slušnosti jsme se nebránily němcům ani rusum a klaze jsme nechali udělat privatyzaci jsme velmi slušný národ necháme ze sebe dělat voly uplně zadarmo. Nejsem ze severní čech a nevím co se tam děje.

 • Petr Nejepsa 2.12.2014 at 13.42

  Tak takovou snůšku blábolů jsem už dlouho neviděl :-( Co matkám na severu Čech pomůže hulvátství, sprostota a podpora Ruska? Chce se mi zvracet…

  • Táňa 2.12.2014 at 17.06

   To o čem pan Foldyna JE problém této země! snůška blábolů jsou komenty podobné těm vašim!

 • Vladimír Čermák 2.12.2014 at 10.22

  Naprosto souhlasím, mluví mě z duše.

 • Ladislav 2.12.2014 at 9.47

  Nejlepší prezident po revoluci. Koho by český národ asi chtěl, snad ne spící panu nebo p. Němcovou. Ta nezvládala sněmovnu jakou funkci by mohla zvládat.

 • babi126 1.12.2014 at 21.25

  souhlasím!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Eva 30.11.2014 at 16.15

  Nikdo by to neřekl lépe,plně souhlasí.

1 2
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat