Jaroslav Foldyna – 17. listopad 2014 – Praha – Klárov

Zveřejněno 01 prosince 2014 autorem FreePub

Jaroslav Foldyna – 17. listopad 2014 – Praha – Klárov – Stojíme za svým prezidentem

Přepis proslovu Jaroslava Foldyny:

Dobré odpoledne, tady kolem a blízko Úřadu vlády. Sešli jsme se, abychom podpořili prezidenta České republiky. Prezidenta, kterého zvolil národ, který dostal důvěru veřejnosti a kterého chtějí ti, kteří ty volby prohráli, dehonestovat. A důvodem není to, že se chtějí dohadovat s prezidentem, jak se která ruská skupina jmenuje. Důvodem je to, aby odvedli pozornost od zásadních problémů této země.

Zásadním problémem není to, zda-li ta děvčata si hrají s drůbeží po večerech nebo nehrají, to je jejich problém, to je jejich svoboda, já jim ji nechci brát. Mně vadí to, že 25 let po listopadu 89 matky samoživitelky v severních Čechách nemají peníze na obědy pro své děti, to je problém. Problém této země je jeden a půl milionu lidí, kteří žijí na hranici chudoby. To je problém a to Česká televize veřejnosti neukazuje. Kde ukázala Česká televize tu bídu, která je na severu Čech? Jak se ptá těch představitelů, kterých se dokola bude ptát, co říkal prezident a má-li nebo nemá-li pravdu? Oni odvádějí pozornost od zásadních věcí v této zemi za naše peníze, za koncesionářské poplatky si hrají na politický nástroj těch, co volby na prezidenta prohráli.

Dámy a pánové, nehádejme se, nenechme se rozdělit – tento národ. Každý má právo se na některé věci dívat poněkud jinak. Ale pojďme se ptát a chtějme po politice, aby se řešily zásadní problémy. Osm procent nových dolarových miliardářů vyrostlo za minulý rok a k nim se přidalo milion lidí žijících v exekuci, tak kde ten problém potom je? No přeci tady v tom. Pro to jsou tady postavené podmínky. Proč Češi mají nejnižší hodinovou mzdu v Evropě? Proč jsou před nimi lidé z Malty, z Portugalska, ze Slovinska a z Řecka? Na to ať se ta veřejnoprávní televize ptá, kde je ten problém. Není problém v tom, jestli nějaké podivné ženské běhají po kostele, to přeci my, každý slušný člověk, si o tom udělá obrázek.

Problém je v tom, že v této zemi jsme si nevyřešili své základní problémy a oni ani nechtějí. To co chtěli, byla privatizace veřejné sféry, restituce a to se jim povedlo. A dneska hledají cestu k tomu, aby to ještě více mohli prohloubit. Rozdělují národ na ty a ty. Hledají vnitřního nepřítele, aby se nemuseli zodpovídat, proč v této zemi žije milion a půl lidí na hranici chudoby.

To jsem vám přijel říct z Děčína a děkuji vám, že jste přišli.

Komentáře
 • Vložit komentář

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • Kvetoslav 30.11.2014 at 15.28

  Řekl to moc dobře, otázkou zůstává co bude dál. Lidi, už žádná manipulace, chceme zde vládu pro lidi, zákony pro lidi, ústavu pro lidi…A to vše tak, aby zákony platily pro všechny stejně, ….Kdo nepracuje, ať nejí.

 • Milada Madryová 30.11.2014 at 13.20

  Pan Foldyna zkrátka řádně udeřil hřebíček na hlavičku. Je to smutné, ale je to tak.
  M. Madryová

 • Věra 28.11.2014 at 15.23

  Ano naprosto souhlasím a p. Foldynou a i s těmi,kdož chtějí vypnout lži TV,pojďme to udělat,stanovme si datum a čas a hurá na to,jen by to chtělo rozšířit mezi lidi aby věděli kdy a v kolik,já se určitě a ráda přidám.

 • Věra Dlabalová 27.11.2014 at 8.38

  Konečně se někdo zastal našeho prezidenta. Lidé, měli bychom se domluvit vypnout některý den televizi a dát jim tak na vědomí, že nechceme poslouchat lži a jednostranné zprávy a hanobení našeho prezidenta.

 • Růžena Bezoušková 26.11.2014 at 17.44

  Stojím za naším prezidentem R.Bezoušková

 • Petr 26.11.2014 at 16.46

  Konečně to někdo umí říct jednoduše o co tady v tomhle státě jde, kde je zásadní problém.. Bohužel v ČT se to asi neobjeví, to by museli něco hodit na prezidenta.. Je to hnusná doba, plná lží, přetvářky a podvodu ze stran mocných a vlivných.. I médií, které by měli stát za lidmi, ale stojí proti nim..

  • Vlasto 26.11.2014 at 19.10

   to s ČT NOVA a ostatní masmedia prezentují je k zblití a i já plně s Petrem p. Foldinem souhlasím za co jim platíme koncesi za ty lži a vraždy co ukazujou Vlasto

 • Cyril Lipták 26.11.2014 at 15.10

  Konecne ! p.Fldyna byl ještě slusny ja bych se zeptal ČTproc nerekne podle jakých zakonu Havel a spici pana který ani neumi cesky mluvit dostali zpet sve majetky.Proc ČT nemluvi o zakonu kdy Národní zhromaždeni rohodlo že cirkevni majetky jsou uzavrena věc kde to potvrdil i vyzrani Duka..Ptam se co dela dohlizejici Rada ČT. ZACO JE PLATIME!Navrhuji nedivat se na prolhanou ČT.a hlavne na čarno skuru jak rikaji Polaci ta když zacne mluvit o komunistech tak ji radosti zrudnou oci,co ona muze vedet o Česku. Vic takových chlapu jak je p.Foldyna

 • Jaroslav Vítek 26.11.2014 at 11.11

  Pravda , pravdoucí.Že Zeman upozornil na ten hnůj co na nás kydají tak to nemůžou přenést přes srdce.Ty Ruské děvky se jim hodí do krámu a naši blbečci jím ještě udělili cenu!Hnus velebnosti!!!

 • Oldřich Boháč 20.11.2014 at 12.51

  Ano, souhlasim s názorem a srovnáním p. Jaroslava Foldyny..

 • […] Jaroslav Foldyna – 17. listopad 2014 – Praha – Klárov […]

1 2
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat