Rubriky | Ameriky, Evropa

Tags | ,

Joel Kovel: Rusko oslabuje globalistické ambice USA

Zveřejněno 17 července 2014 autorem FreePub

Spojené státy se svým antagonistickým přístupem vůči Rusku zvažují nové sankce vůči Moskvě.

USA to dělají proto, že Rusko blokuje jejich expanzivní politiku, uvedl analytik Joel Kovel pro PressTV.

Není to vůbec jednoduchá záležitost, protože existuje dlouhodobý hluboký antagonismus mezi Spojenými státy a Ruskem, který skutečně pochází z americké strany, protože Rusko je jediná velká mocnost, která může bránit expanzi Spojených států,“ řekl Joel Kovel v rozhovoru pro PressTV.[1]

Poznamenal, že Spojené státy jsou jedinou „imperiální zemí“ s „globálními aspiracemi“ a řekl, že Spojené státy „velmi touží oslabit Rusko,“ které jim stojí v cestě.

Kovel řekl, že americké ministerstvo financí – pod záminkou krize na Ukrajině – se specificky zaměřuje na ropné a plynárenské společnosti Ruska, aby mohlo ohrozit evropské zájmy v ruském energetickém sektoru.

Myslím, že důvody pro sankce mají co dělat s americkou zoufalou potřebou oslabit evropskou přitažlivost vůči Rusku a sankce by ztížily cestu kupředu,“ řekl.

Řekl, že se Rusko těší „velmi stabilizované“ ekonomice a bylo vždy ochotno podělit se o své „obrovské množství uhlovodíkových zdrojů“ s evropskými zeměmi.

Podle nových embarg Washington také zamířil na řadu velkých bank, energetických a obranných firem.

Ukrajinské převážně rusky mluvící části na východě jsou dějištěm smrtelných střetů mezi pro-ruskými aktivisty a ukrajinskou armádou od doby, kdy Kyjev zahájil v polovině dubna vojenské operace ve snaze rozdrtit pro-moskevské protesty na východě země.

Násilí zesílilo poté, co se v regionech Doněck a Luhansk konala 11. května místní referenda, v nichž obyvatelé hlasovali drtivou většinou ve prospěch nezávislosti na Ukrajině.

Zdroje
[1]: PressTV – US full of militarized states: commentator

Překlad článku Russia deflating US globalist ambitions: Analyst
www.presstv.ir/detail/2014/07/17/371682/russia-inhibiting-us-expansionism/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat