Jsou USA teroristickým státem?

Zveřejněno 05 listopadu 2014 autorem FreePub

Je to oficiální: USA jsou předním světovým teroristickým státem, a jsou na to hrdé.

Takto se měl podle Noama Chomskyho[1] jmenovat článek v New York Times, který je však podle něho „slušně“ pojmenován jako „Studie od CIA o skryté pomoci podporuje skepsi ohledně pomoci syrským rebelům“ („CIA Study of Covert Aid Fueled Skepticism About Helping Syrian Rebels„).[2]

Článek v New York Times píše o přezkumu CIA zabývající se nedávnými tajnými operacemi USA s cílem posoudit jejich účinnost. Podle Timesů CIA zjistila, že fungovaly pouze výjimečně a především s přímou americkou podporou na místě.

Zpráva CIA našla jednu výjimku – podporu mudžáhedínů v Afghánistánu za sovětské okupace během 80. let 20. století s krycím názvem operace Cyklone. Tehdy podpora ze strany CIA pomohla k postupnému vykrvácení sovětského válečného úsilí a vedla ke stažení Sovětského svazu z Afghánistánu v roce 1989. Skrytá válka tak byla úspěšná i bez nasazení představitelů CIA na místě, zejména díky pákistánským zpravodajským důstojníkům, kteří pracovali společně a afghánskými rebely.

Ale zpět k Chomskymu. Ten se odvolává hned na první odstavec v článku Timesů, kde se píše: „Ústřední zpravodajská služba (CIA) dodávala zbraně vzpourám po celém světě během své 67-leté historie – od Angoly přes Nikaraguu po Kubu.

Chomsky ve zkratce popisuje, jak tyto operace ve výše uvedených zemích probíhaly a zasazuje je do kontextu. Píše o Jižní Africe, která společně se Spojenými státy podporovala frakci UNITA v občanské válce v Angole. Výsledkem občanské války byly statisíce mrtvých.

U Kuby Chomsky zmiňuje teroristickou válku vedenou proti ní, po neúspěšné invazi v Zátoce sviní v roce 1961 prý jeden z blízkých spolupracovníků prezidenta J. F. Kennedyho – historik Arthur Schlesinger – popsal v biografii jeho bratra, že zahájil ničivou kampaň s cílem přinést „hrůzu na zemi“ na Kubě.

U Nikaragui Chomsky napsal: „Teroristická válka prezidenta Ronalda Reagana byla odsouzena Mezinárodním soudním dvorem, který nařídil USA ukončení jejich „protiprávní použití síly“ a zaplatit vysoké reparace.“ V souvislosti s Nikaraguou je známá aféra Írán-Contras.

Zdroje
[1]: Truthout – Noam Chomsky | The Leading Terrorist State
[2]: New York Times – C.I.A. Study of Covert Aid Fueled Skepticism About Helping Syrian Rebels

Komentáře
 • Vložit komentář

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • Kloud 6.12.2014 at 12.22

  Podle informací ktere mam ,USA prosazuje zájmy své.Bankéřů a těch největších koncernů. Bylo by vpořádku, kdyby tento proces proběhlnul mírovou cestou a ne donucovací metodou. NWO řízení centralní, přerozdělování peněz centralní, vláda všech národů, OSN by mělo dohlížet na stabilitu a mír, ekologie měla být prosazována společně a regulace mají svůj význam, pokud jsou správně pochopeny. Samotná idea je nádherná. Problém je takový, že lidé ještě nedospěli.Putin správně zmínil evoluci a ne revoluci. Je moudrý a pochopil správně tvůrce NWO. Někteří představitelé EU a USA nepochopili .Prosazuji silou a hamižností své vůdcovství.G.Bush starší začal správně osvětou .Mělo se pokračovat. Lidé mají právo vědět, souhlasit, nesouhlasit, pobavit se o tom. Místo toho cenzura i v naší CT a podivné spiklenecké chování záhadných nových zbohatlíků, politiků nepolitiků ke svým voličům .Když se přinese plné korýtko, prasátka se poperou a jdou se vyhajat.Smutný pohled na tyto živočišné druhy. Ti správní byli z politiky vytlačeni silou jako Pavel Bém, .Předčasné volby bych zakázala! Miloš Zeman razí svou politiku a nemusí být ta správná, ale národ je bez práce, vyhladovělý a neví se co bude. Cesko ,Recko, další národy jsou na tom stejně. Německo ku podivu si vede dobře. Ale i to, zdá se bylo plánem a ne náhodou. Tak že ano. Cesta k tomu našemu vysněnému NWO bude dlouhá a vydlážděná krví mnoha národů. Naše planeta ale už nyní je v ohrožení důsledkem lidské hamižnosti, která souvisí i s chováním k přírodě.Lidé jsou rozpínaví, prosazují bezohledně své zájmy. Vysledkem jsou rezervace na souši i moři ,důsledkem vydrancovaného moře i pevniny lidmi. Země už nemá sílu se obnovovat sama, živočišné druhy vymírají.Těch kteří pomáhají je málo, těch kteří ji vybydlují, je mnoho. Prosazení NWO je nejen idea. Je povinností národů a jednotlivců ji prosazovat bez úplaty!

  • Jirka 7.12.2014 at 0.42

   Asi jste nepochopila pravý význam NWO jinak byste ho nemohl/a tak obhajovat. Není to mírový a demokratický řád, ale otrokářská společnost, kde holý život nebude respektován, ale tolerován za předpokladu poslušnosti, je to projekt nejhoršího zřízení, jaké si člověk může vůbec představit. Když to přirovnán ke kombinaci otrokářství a fašsmu, myslím, že to vystihuje pravou podstatu NWO. Moc a vláda bude v rukách několika jedinců. NWO je dále zaměřen na redukci populace a to až o 2/3 ze současných cca 7 miliard na pouhé 2. Nemyslíte, že světovláda v rukách jednoho subjektu, tzv. unipolární systém zavání diktaturou? Nevíte, že o toto se pokusil právě Hitler? Souhlasím, že Purin pochopil velice dobře NWO, a proto jedná tak jak jedná. Nikdy totiž nedopustí zotročení vlastního lidu tak jak jsme to dopustili tady po roce 89. Mýlíte se, že NWO nepochopila EU a USSA. Oni jsou strůjci a přisluhovači tohoto odporného židovského systému. EU je mimochodem projektem fašistického německa z r. 1941 a realizovaná po 2. svět. válce nejprve přes EHS až po dnešní EU a postavená přesně pro Německo, Francii. Proto ostatní státy EU chudnou a jen německu se daří. Proč asi? Žijí z výnosů benksterských a nadnárodních korporací. ..https://www.youtube.com/watch?v=wwAMxByScnE&index=3&list=PL-lsPlHwTyUPGcjVJRbVNe9DtSEk8Gg1Hhttp://www.mojevideo.sk/video/f965/zidia_a_nwo.html … Podle studií, je planeta, bez potřeby GMO potravin, schopna uživit 10 a možná i více lidí. Jen je potřeba užívat zdrojů s rozumem. Planeta tu je miliardy let a jak jste správně poznamenal/a, je třeba evoluce. O planetu nemusíte mít strach. Takových evolucí ve své historii prošla mnoho a ze všech se vzpamatovala do dnešní nádherné podoby. Snad jich byla většina a nebo všechny chybné, ale jistě měli pro planetu svůj význam. Tak tedy i člověk je výsledkem nějaké evoluce, nebo jen dalším chybným krokem v evoluci planety. Planetě bylo fajn před námi a bude i po nás. Nebuďme tak domýšlivý, že planetě nějak škodíme. Škodíme jen sobě a času který nám zde byl v historii planety poskytnut. Nebojte se, až planetu omrzíme, ona si s námi lehce poradí.

 • CzMoUd 14.11.2014 at 18.12

  Konečně to někdo řekl nahlas….ale co s tím? USA jsou „všemocné“ a běda tomu kdo by jejich pozici ohrozil…třeba bojkotem petrodolaru…Každopádně to do budoucna moc růžově nevidím…ta válka bude

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat