Kauza Havlovy lavičky za 300 000 Kč pokračuje…

Zveřejněno 08 září 2014 autorem FreePub

Nové informace týkající se lavičky Václava Havla v Hradci Králové.

Předchozí díl >> Havlova lavička za 300 000 Kč

Ve výše odkazovaném článku jsem řešil cenu „lavičky Václava Havla“ v Hradci Králové, která je vyčíslená na zhruba 300 000 Kč.

Odpověď na e-mail náměstkovi primátora pro kulturu, sport a cestovní ruch dosud k 8. 9. nepřišla (e-mail odeslán 21. 8.), za to palec dolů a černý puntík k tomu. Vzhledem k neaktivitě jsem proto stejný e-mail poslal 26. 8. náměstkovi primátora pro správu majetku a městské organizace Ondřejovi Soukupovi a Alešovi Mokrenovi, který je vedoucí odboru kultury, sportu a cestovního ruchu. Náměstek Soukup na e-mail odepsal ještě tentýž den, vedoucí odboru Mokren odepsal 28. 8.

Lavička Václava Havla - ČB

Foto: Lavička Václava Havla v areálu Jihočeské univerzity

Odpověď Ondřeje Soukupa:

Dobrý den,
děkuji Vám za Váš zájem, vážený pane Schmiede, o tento mezinárodní projekt k uctění památky prezidenta Václava Havla.

Cena Lavičky Václava Havla je dána zhotovitelem projektu, resp. návrhu panem Bořkem Šípkem. Jak jsme zjistili, koordinátorem tohoto projektu je Knihovna Václav Havel Library. Více informací najdete na www.vaclavhavel-library.org, kde najdete i kontakty k zodpovězení dalších dotazů.

S úctou

Martin Soukup

Odpověď Aleše Mokrena:

Vážený pane Schmiede,
pořízení lavičky schválila usnesením RM/2014/945 na svém jednání 29. července Rada města Hradec Králové, na realizaci této akce bylo vyčleněno 300 tis. Kč a realizací je pověřen odbor správy majetku města, jehož pověřeným vedoucím je Bc. Jan Slavík (tel. 495 707 560, mail: jan.slavik@mmhk.cz), kterému Váš dotaz zároveň přeposílám.

S přáním příjemného dne

Mgr. Aleš Mokren
vedoucí odboru kultury, sportu a cestovního ruchu

Vzhledem k odpovědi náměstka Soukupa jsem odeslal 8. 9. následující e-mail Knihovně Václava Havla, o.p.s.:

Dobrý den,

píšu Vám ohledně „Lavičky Václava Havla,“ která by podle médií měla být zřízena v Hradci Králové. Cena této památky by se podle médií měla pohybovat kolem 300 000 Kč.

Mám na Vás proto dotaz – můžete prosím poskytnout bližší informace k ceně (kolik co stojí), popřípadě kontakt na někoho, kdo to má na starosti?

Již jsem kontaktoval Magistrát města Hradec Králové, náměstek primátora pro správu majetku a městské organizace Ondřej Soukup mi odepsal s tím, že mám kontaktovat Vás, protože jste koordinátorem projektu.

Předem mockrát děkuji za odpověď.

S pozdravem

Jiří Schmied, občan města Hradec Králové

Na základě odpovědi pana Mokrena, vedoucího odboru kultury, sportu a cestovního ruchu, jsem v Přehledu usnesení Rady města Hradce Králové dohledal usnesení rady města RM/2014/945 (viz obrázek níže). Pan Mokren e-mail přeposlal Janu Slavíkovi, který je pověřeným vedoucím oddělení hospodaření a evidence majetku města. Pan Slavík na e-mail dosud k 8. 9. neodpověděl.

Jiří Schmied II., 8. září 2014

Komentáře
  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • […] článku Kauza Havlovy lavičky za 300 000 Kč pokračuje… byly uveřejněny odpovědi z magistrátu, zároveň byl odeslán e-mail Knihovně Václava Havla, […]

  • […] článku Kauza Havlovy lavičky za 300 000 Kč pokračuje… byly uveřejněny odpovědi z magistrátu, zároveň byl odeslán e-mail Knihovně Václava Havla, […]

  • Jaka 17.9.2014 at 17.22

    Je až příšerné, jak se ti, co se chtějí zviditelnit za každou cenu, zaštiťují V. Havlem.
    Je to odporné pokrytectví !

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat