Rubriky | Ameriky, Evropa

Tags | , ,

Kerry: Rusko může čelit dalším sankcím

Zveřejněno 16 května 2014 autorem FreePub

Americký ministr zahraničí vyzval Rusko, aby nechalo Ukrajinu volit 25. května.

Pokud Rusko nebo jeho zmocněnci naruší [ukrajinské prezidentské] volby, budou stát v cestě Ukrajincům, kteří chtějí uplatnit svůj hlas, pak by došlo na další sankce,“ řekl 15. května John Kerry po setkání v Londýně se zahraničními ministry spojeneckých evropských zemí.

Dnes nehodlám oznámit, o jaké sankce přesně jde,“ řekl Kerry. „Dokončili jsme naši práci. Víme, co jsou zač … Pokud mají jít v platnost, budou mít vliv.

Dovolte mi, abych zdůraznil, že naše naděje není to udělat,“ řekl Kerry. „Naše naděje není jít do další fáze. Říkám Rusům a všem, naše naděje je de-eskalace.


Pokud video nefunguje, je ke stažení zde

Washington má strategii používání „skalpelu spíše než kladiva“ s cílem zaměřit se na zranitelnosti v odvětvích obchodu, bankovnictví, těžby, energetiky, obrany nebo jiných odvětvích Ruska, uvedla agentura Associated Press s odvoláním na vysoce postaveného úředníka ministerstva zahraničí.

Kerry také přivítal Evropou podporované jednání, které se ve středu konalo v Kyjevě, o konci ukrajinské krize. Tzv. „cestovní mapa“ předložená Organizací pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) vyzývá po národním dialogu, ale pro-ruští demonstranti nebyli na zasedání pozváni.

Proti-kyjevští demonstranti obsadili vládní budovy na východní Ukrajině a vyhlásili nezávislost, zatímco vládní síly provedly útoky s cílem převzít kontrolu nad regionem, uvedla agentura AP.

Spojené státy a Evropská unie již uvalily sankce na řadu jedinců v Rusku. Washington obviňuje Moskvu z porušení ukrajinské suverenity řízením pro-ruských protestů na východní Ukrajině. Ruské orgány toto tvrzení popírají a varovaly před odvetnými opatřeními, pokud bude Západ pokračovat ve své politice sankcí.

Překlad článku Kerry: Russia could face more sanctions
www.presstv.ir/detail/2014/05/16/362823/kerry-warns-russia-of-further-sanctions/

Komentáře
  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • Milda 16.5.2014 at 17.54

    Před válkou se musí země nejdřív ekonomicky oslabit… Američani nemají co ztratit…

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat