Rubriky | Evropa

Kurz „Konopí v praxi“ s H. Gabrielovou na zámku v Pacově

Zveřejněno 28 února 2014 autorem FreePub

7. března 2014 od 18:00 – Zámecký sál, Pacov. Vstupné dobrovolné.

Hanka Gabrielová o kurzu:
„Konopí je dnes opředeno silnými předsudky, neučí se o něm na školách a media jsou k informování o jeho potenciálu rezervovaná. Lékaři se při vyslovení slova konopí bojí, aby nepřišli o svou léty budovanou kariéru, státní úředníci jeho existenci přehlížení a mladí lidé o něm často vtipkují. Tento kurz si klade za cíl otevřít vám dveře do světa konopí ..

Událost na Facebooku >> www.facebook.com/events/417053941731263

Účastníkům kurzu nabízím seznámení s konopnou rostlinou a jejím širokým potenciálem využití v praxi. Dozvíte se, kde končí hranice využití konopí jako suroviny a začíná jeho pojetí jako drogy. Na obrázkových prezentacích uvidíte, co se z konopí všechno dá vyrábět a pochopíte proč se konopí dostalo do popředí zájmu předních designových firem či výživových poradců. Chystáte se stavět dům a zajímají vás přírodní materiály? Řekneme si jaké přednosti mají konopné materiály oproti konvenčním, jaký význam konopí poskytuje českému zemědělství i jaké jsou jeho ekologické aspekty.

Léčebné účinky konopí zaznamenali obyvatelé staré Číny a dodnes jej využívá indická ayurvéda. Jak je to s dostupností konopí českým pacientům a jak vlastně fungují konopné látky v těle. I na tyto otázky vám odpovím v rámci kurzu. Dozvíte se také jaké jsou poslední poznatky vědy. Konopím lze nejen léčit, ale můžete z něj postavit i dům, vyrobit hudební nástroj, využít k výrobě papíru či použít jako zdravou potravinu. Představení potenciálu, který konopí dnešní společnosti přináší, bude zasazeno do kontextu živoucích projektů u nás i ve světě.

Součástí kurzu je i ochutnávka konopných potravin s praktickou ukázkou jejich přípravy a použití.“

Lektorka o sobě:
„Zájem o konopí ve mě probudila kniha Jacka Herera – Spiknutí proti konopí aneb císař nemá šaty, kterou jsem přečetla před více než 15 lety. Jack v ní poukazuje na široký potenciál využití konopí jako strategické suroviny a upozorňuje na historické souvislosti, přestavující postavení konopí mimo zákon. Příběh konopné rostliny mě natolik fascinoval, že jsem se o využití a pěstování konopí v českých podmínkách začala zajímat do hloubky v rámci své bakalářské práce na Zemědělské fakultě Jihočeské univerzity. Své aktivní nasazení pro osvětu o využití konopné rostliny jsem realizovala v rámci aktivit občanského sdružení Konopa, později Legalizace, mezinárodní organizace ENCOD a později i v rámci spolupořádání veletrhu Cannafest a jeho odborné konference. Poslední 3 roky se věnuji aktivitám směřujícím k zpřístupnění léčebného konopí konopí pacientům v rámci petičního výboru za léčebné konopí jehož vyústěním bylo nedávné založení spolku KOPAC – pacientské organizace za léčebné konopí.

Čím více se o konopí dozvídám, tím více mě fascinuje kvalita konopných surovin a současně mě nepřestávají překvapovat neutuchající předsudky lidí vůči této báječné rostlině. Baví mě tyto předsudky bourat. Mám za sebou několik desítek veřejných vystoupení nejen u nás ale i v zahraničí a jsem zapojená do několika zajímavých projektů, které se věnují výzkumu konopí. Moc ráda se s vámi podělím i o své dosavadní zkušenosti z oblasti pěstování a zpracování technického konopí, které realizuji již 5 rokem na Biofarmě Sasov.“
www.hempoint.cz

Vstupné dobrovolné.
Začátek: 18 hod.
Místo: Zámecký sál, Pacov
Kontakt: Jana Hrušková, 608 302 065
Knihkupectví U Hrušky

Událost na Facebooku >> www.facebook.com/events/417053941731263

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat