Konspirační teoretik a investigativní novinář „spáchal sebevraždu“

Zveřejněno 18 dubna 2014 autorem FreePub

63-letý bývalý drogový vyšetřovatel policie v Los Angeles se zastřelil po vlastním rozhlasovém vysílání.

Carolyn Baker, která byla hostem v nedělním rozhlasovém vysílání Michaela Rupperta, oznámila, že Ruppert spáchal sebevraždu.

Ruppert byl známý svou litanií konspiračních teorií, které zahrnují CIA s drogami, mezinárodní politiku, ropný průmysl, Wall Street a útoky z 11. září 2001.

Na svém profilu na Facebooku paní Baker napsala: „To nebyla to ‚falešná‘ sebevražda. Byla Mikem velmi dobře naplánovaná, dal nám několik stop, ale komplikované instrukce, jak postupovat bez něj.[1]

Bylo mi ctí znát jej 14 let, spolupracovat s ním, nechat se jím mentorovat a podporovat ho v jeho nejtemnějších hodinách, včetně těch v nedávné době …. Děkuji ti Michaeli za všechny pravdy, které jsi odvážně odhalil a odkaz říkání pravdy, který jsi nám zanechal. Sbohem můj příteli. Tvoje vzpomínka bude žít v našich srdcích navždy.

Na jeho osobním facebookovém profilu zanechaly komentáře s poctami desítky fanoušků.[2]

Pokusy MailOnline (Daily Mail) o potvrzení Ruppertovy sebevraždy byly neúspěšné.

Společnost 42 West, reklamní oddělení jeho dokumentu z roku 2009 jménem Collapse, zavěsila při kontaktování telefon, zatímco produkční kancelář v Milwaukee nemohla poskytnout žádné informace.

Pokusy o kontaktování Carolyn Baker ze strany MailOnline byly také doposud neúspěšné. Telefonní čísla na Rupperta napojených podniků byla odpojena.

Max Mogren, který pracoval s Ruppertem 15 měsíců mezi roky 2011 a 2012, nemohl potvrdit jeho smrt, ale řekl, že hodně jeho blízkých přátel a bývalých kolegů umístilo na internet své kondolence.

Mogren řekl pro MailOnline, že byl Ruppert velmi vášnivý a velmi oddaný své práci, řekl: „Věřil v to, co věřil. Všechna jeho práce byla motivována jeho láskou k lidstvu.

Po odchodu z policie v Los Angeles vytvořil Ruppert webové stránky From The Wilderness, které prohlašovaly, že odhalily vládní korupci. Obsahovaly jeho tvrzení, že v CIA viděl obchodování s drogami.

Ruppert byl známý svou konfrontací s tehdejším ředitelem CIA Johnem Deutchem během setkání v roce 1995 – řekl mu, že viděl představitele CIA zapojené do obchodu s drogami.

Později na svých internetových stránkách prohlašoval, že do útoků z 11. září byla zapojena CIA a americká vláda.

V roce 2004 publikoval knihu Překročení Rubikonu: Úpadek amerického impéria na konci věku ropy (Crossing the Rubicon: The Decline of the American Empire at the End of the Age of Oil).

Kniha obviňuje bývalého viceprezidenta Dicka Cheneyho ze spiknutí s Wall Streetem a dalšími vládními úředníky v souvislosti s útoky z 11. září na World Trade Center.

V roce 2009 hrál v dokumentu s názvem Collapse, kde mluvil o svých teoriích týkajících se zániku lidstva po ekonomické a energetické krizi.

Poznámka překladatele: Ruppertovu sebevraždu potvrdil šerif pro místní deník Napa Valley Register.[3]

Zdroje
[1]: Carolyn Baker na Facebooku: IN MEMORIAM MICHAEL C. RUPPERT, February 3, 1951–April 13, 2014.
[2]: Facebookový profil Michael C. Ruppert
[3]: Napa Valley Register: Sheriff: Author Michael Ruppert dies of self-inflicted gunshot wound

Překlad článku 9/11 conspiracy theorist and investigative journalist ‚commits suicide‘
www.dailymail.co.uk/news/article-2605429/9-11-conspiracy-theorist-investigative-journalist-Michael-Ruppert-commits-suicide.html

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat