Konspirační teoretik ve vedení ODS?

Zveřejněno 01 října 2014 autorem FreePub

Někdy se satira nabízí jako nejlepší možnost, jak poukázat na to, co je špatně.

Při zkoumání konspiračních teorií a jejich zastánců či propagátorů – konspiračních teoretiků – někdy narazíte na obdivuhodné perly. Jednou z těchto perel je konspirační teorie, že „ISIS vyrobil Asad“ (ISIS = Islámský stát, IS, nebo také ISIL).

Někteří toto tvrzení odmítnou jako nesmysl, někteří se sami sebe zeptají, jestli na tom náhodou něco není. Konspirační teoretik Zahradil má však jasno, prostě za to může Asad.

Přesouváme se tak od konspiračních teorií, že za vše může CIA (včetně rozlité kávy na stole), přes konspirační teorie, že za vše může Putin, až po konspirační teorii, že za vše může Asad.

Jakýsi Ľubo Nemeš ve svém článku Diagnóza: konšpirátor popisuje klinické projevy konspirátorů.* Vybral jsem dva, které na pana Zahradila sedí jako zadek na hrnec.

1) Neochvějná jistota v názorech
Neochvějná jistota pana Zahradila je krásně ukázána v diskuzích na Facebooku zde a zde.

Docela dobře vystihuje myšlení konspiračního teoretika jeho komentář odsud:

2) Selekce informací

Pan Zahradil naprosto ignoroval řadu zdrojů, které mu ostatní diskutéři poskytli. Nereagoval na ně asi proto, že mu poněkud vyvracely jeho dogmatické přesvědčení. Jedním z jeho zdrojů je podle něho to, že se setkal „s tureckým EU ministrem.“ Tak ještě že turecký ministr Zahradilovi neřekl, že je Země placatá, jinak bychom mu to nedokázali vyvrátit.

To, že sám americký generál Dempsey uvedl, že zná arabské spojence, kteří financují ISIS, nebo to, že Spojené státy vycvičily islamisty, kteří se připojili k ISIS, to pan Zahradil naprosto ignoroval. A to jde pouze o dvě ukázky…

* Slovo „konšpirátor“ (tedy „konspirátor“) je zde použito nesprávně, ve skutečnosti autor totiž myslí „konspirační teoretik.“ Konspirátor totiž znamená „spiklenec,“ tj. účastník spiknutí.

Připravme si tedy dostatek alobalu na hlavu, blíží se Asad :-)

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat