Rubriky | Evropa

Lékařská pochybení stojí v Německu ročně 19 000 životů

Zveřejněno 26 ledna 2014 autorem FreePub

19 tisíc Němců každoročně zemře na následky lékařského pochybení, odhalila v úterý uveřejněná studie.

Z 18,6 milionů pacientů léčených v nemocnicích a na klinikách každý rok hlásí 190 000 pacientů chyby při jejich léčbě. Z těchto chyb má zhruba 19 000 fatální následky, uvedla po vyšetřování zdravotní pojišťovna AOK.

Celkové číslo je však mnohem vyšší, každý rok dochází k 360 000 až 720 000 případů, které by se neměly stát.

Případy špatné léčby zahrnují vše od nemocničních infekcí po předpis špatných léků nebo zapomenutí předmětů v těle po operaci, píše se ve zprávě.

„Více lidí umírá každý rok kvůli pochybením v nemocnicích než při autonehodách,“ uvádí zpráva, která analyzovala zdravotní rizika u pacientů lékařského systému. Zhruba 3300 umírá každý rok na německých silnicích.

Zhruba 40 000 zákazníků zdravotního pojištění si každoročně stěžuje na léčbu, ať už u svého doktora, nebo u pojišťovny či soudů.

Ale mluvčí německých lékařů tvrdí, že k chybám dochází zřídka díky špatné práci zdravotníků, místo toho obvinil organizační problémy a složitou povahu mnoha lékařských postupů.

Společnost německých nemocnic (DKG) trvala na tom, že bezpečnostní normy v německých nemocnicích jsou vyšší, než kdy byly. „Poznáte to v mezinárodním srovnání,“ uvedl Georg Baum, výkonný ředitel DKG. „Připravenost zlepšovat kvalitu a bezpečnost nebyla nikdy větší.

Ministr zdravotnictví za stranu CDU Hermann Gröhe oznámil, že doufá v úspěšné léčby pro německé pacienty, částečně díky navrhovanému institutu sběru kompletních dat a zpětné vazby od pacientů o každé léčbě, kterou dostanou.

Mezi cíle nového institutu patří vytvoření nemocniční „ligové tabulky,“ založené na míře úspěšnosti léčby, díky které budou špatné výsledky potrestány škrty ve financích.

 

Překlad článku Study: Hospital error kills 20,000 each year
www.thelocal.de/20140121/more-die-from-hospital-mistakes-than-on-roads

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat