Rubriky | Ameriky

Tags | ,

Mučení CIA za prezidenta Bushe bylo horší než mučení Gestapa

Zveřejněno 14 dubna 2014 autorem FreePub

Tuto informaci uvedl bývalý analytik CIA.

Bývalý analytik CIA uvedl, že techniky mučení CIA používané za prezidenta Georgea W. Bushe byly totožné s metodami používanými tajnou policií nacistického Německa a byly občas ještě horší.

V neděli v telefonickém rozhovoru pro PressTV Ray McGovern řekl, že mnoho lidí na celém světě neví, že takzvané „posílené techniky výslechu“ používané CIA po 9/11 útoky byly totožné s metodami mučení používaných Gestapem a dokonce i slova „posílení výslechu“ jsou doslovný překladem německých slov „verschärfte Vernehmung.

O technikách „vylepšeného výslechu“ McGovern řekl, že „jsou přímým překladem z příručky Gestapa – ‚Verschärfte Vernehmung;‘ německá slova pro výslechu – Vernehmung a verschärfte znamená zesílený či naostřený.

Pokračoval s tím, že CIA používala „vylepšené techniky výslechu,“ které byly zavedeny v době, kdy byl Donald Rumsfeld americký ministr obrany a George Tenet ředitelem CIA.

Nejen že máme manuál Gestapa, ze kterého byly vylepšené metody výslechu přeloženy, ale máme také techniky, které jsou téměř totožné s tím, co používalo Gestapo během druhé světové války. Nicméně tam bylo také několik vylepšených metod výslechu, které byly zavedeny za Donalda Rumsfelda a George Teneta, který byl v čele CIA.

Zpráva dlouhá 6300 stran, jejíž sepsání zabralo americkému senátnímu výboru pro zpravodajské služby téměř čtyři roky, podrobně popisuje mučící techniky CIA, včetně dušení vodou a mlácení o stěnu.

Zpráva zůstává utajovaná a nedávný únik z hlavních závěrů zprávy ukazuje, že metody mučení CIA byly „brutální a mnohem horší, než agentura sdělila politikům.

Začátkem tohoto měsíce hlasovali členové senátního zpravodajského výboru o uveřejnění části této zprávy. Nicméně McGovern uvedl, že nynější ředitel CIA John Brennan je ten, kdo rozhoduje, jaké části zprávy mohou být zveřejněny.

Může to znít směšně, ale John Brennan je ten, kdo bude rozhodovat o tom, kolik detailů a zda vůbec nějaké budou moci být odhaleny,“ prohlásil.

Překlad článku CIA torture more enhanced than enhanced: McGovern
www.presstv.ir/detail/2014/04/14/358504/cia-torture-more-enhanced-than-enhanced/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat