Rubriky | Evropa

Muž chtěl zatknout Tonyho Blaira, dostal za to 2000 liber

Zveřejněno 25 ledna 2014 autorem FreePub

Přestože se Twiggymu Garciovi nepodařilo zatknout Blaira za zločiny proti míru, dostal za to ocenění.

Londýnský barman Garcia se v pátek pokusil zatknout Tonyho Blaira, sice se mu to nepovedlo, dostal však za to čtvrtinu odměny, která je vypsána za poukazování v médiích na dvojí metr.

Tvůrce webových stránek ArrestBlair.org George Monbiot uvedl, že Garcia dostál této výzvě a zaslouží si peníze i za neúspěšný pokus, protože tak udržuješ mysli myšlenku na bývalého britského premiéra a jeho údajné válečné zločiny v době, kdy jsou zločinci ze „slabších národů“ stíháni i za méně závažné zločiny.

V pátek večer večeřel Blair s rodinou a přáteli v restauraci na východě Londýna, byl osloven barmanem, kterého inspirovaly Monbiotovy stránky. Položil Blairovi ruku na rameno a informoval ho o jeho zatčení, zatímco se Blair pokoušel změnit téma na Sýrii – věří, že by bylo možné vyhnout se problémům, kdyby do této země provedl Západ invazi. Jeho názory na toto téma nejsou žádným tajemstvím.

Rozepře skončila tím, že Blairův syn zavolal ochranku, zatímco Garcia na místě demonstrativně podal výpověď. Incident později popsal Blairův mluvčí tak, že „není o čem psát, pan Blair učinil nabídku, aby se diskutovalo o problému – tato nabídka byla odmítnuta a ona osoba odešla. Nic jiného se nestalo. Všichni jsou v pořádku.

Ale tvůrce webu ArrestBlair.org věří, že se naopak něco stalo – připomnělo to lidem dlouhodobý problém mezinárodního dvojího metru. Monbiot popsal své názory pro deník Guardian.

Kamkoliv jdu, narážím na lidi, kteří jsou vzteky bez sebe, protože by měl být Blair obviněn z masové vraždy,“ uvedl Monbiot, když si vzpomněl na znění Norimberského tribunálu.

Zatímco malí tyrani ze slabých zemí bývají úspěšně stíháni za hrůzné, ale méně závažné zločiny, tak bezdůvodná invaze Blaira a Bushe do Iráku a následné masové zabíjení zůstává nejen nepotrestána, ale i bohatě odměněna.

Proto je odměna za pokus o občanské zatčení – nyní jde již o pátý pokus – v Monbiotových očích zaslouženě chváleno, protože udržuje na očích problém a vzpomínky těch, kteří byli zabiti.

Odměna za pokus o zatčení funguje tak, že internetové stránky shromažďují dary a vyplácí čtvrtinu těchto peněz tomu, kdo se pokusy Blaira zatknout.

 

Blair June 2007

Překlad článku Man who tried to arrest Tony Blair awarded more than L2000
rt.com/news/blair-citizen-arrest-bounty-070/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat