Rubriky | Ameriky, Asie a Pacifik

Americká armáda zakáže nákup vlajek vyrobených v Číně

Zveřejněno 25 února 2014 autorem FreePub

Každá americká vlajka koupená americkým ministerstvem obrany bude muset být vyrobena ve Spojených státech.

Nový zákon, který vstoupí v platnost v pátek, je zřejmým pokusem omezit nákupy vlajek z Číny, po kterých raketově stoupla poptávka po teroristických útocích z 11. září 2001 v New Yorku.

Americké vlajky byly vždy vyráběny v USA, ale podniky ušetřily značné množství peněz tím, že je objednávají z Číny – což je trend, který se stal populárním zejména po zvýšené poptávce po vlajkách po teroristických útocích na World Trade Center v září 2001.

Politik z Kongresu Mike Thompson (demokrat) v pátek prohlásil, že je překvapující, že se tato politika ještě nestala zákonem.

Myslel jsem, že by bylo otřesné, kdyby naše ministerstvo obrany mělo vlajky vyrobené v jiných zemích,“ řekl. „Ale je to také důležité proto, že v Americe musíme více vyrábět.

Nový zákon je aktualizací nařízení Berry Amendment z roku 1941, které ministerstvu obrany zakazuje nákup potravin, oblečení, vojenských uniforem, tkanin, oceli a měřicích přístrojů vyrobených mimo USA za jiných než mimořádných podmínek.

Americké vlajky jsou něco, na čem se všichni můžeme shodnout, že by mělo být vyráběno v Americe,“ řekl Thompson. „Jsem hrdý, že jsem pracoval pro schválení tohoto zákona, takže naši muži a ženy v uniformách nikdy nebudou muset bojovat pod vlajkou USA vyrobenou v zahraničí, a proto, že naše ministerstvo obrany nikdy neutratí americké dolary daňových poplatníků za americké vlajky vyrobené v zahraničí.

Američtí výrobci prostě nemohli držet krok s množstvím potřebných vlajek kvůli nárůstu patriotismu v návaznosti na teroristické útoky. Trh vlajek vyrobených mimo USA je oceněn na přibližně 1 milión dolarů za rok před útokem na World Trade Center, ale toto číslo vyskočilo na šokujících 52 000 000 dolarů.

 

Překlad článku American military banned from purchasing flags made in China
rt.com/usa/american-military-banned-purchasing-flags-198/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat